Akcja charytatywna dla fundacji Arkadia 2024

Więcej…

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025

Więcej…

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! 

Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie
Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach po raz kolejny bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Pragniemy swoją pomoc skierować dla pani Marty (64l.) 

Pani Marta zachorowała w dzieciństwie i jest osobą z niepełnosprawnością. Kobieta chodziła do szkół specjalnych, a później także pracowała zawodowo. Aktualnie znajduje się pod opieką dziennego ośrodka dla osób niepełnoprawnych. Do zeszłego roku mieszkała razem z jedną ze swoich sióstr, niestety kobieta zmarła kilka miesięcy temu. Teraz seniorka mieszka sama. Utrzymuje się ze swojej niewielkiej emerytury. Opiekuje się nią druga siostra wraz ze swoim mężem, ale mieszkają w innej części miasta. Po panią Martę codziennie rano przyjeżdża autobus z ośrodka dla osób z niepełnosprawnością, gdzie spędza część dnia. Tam bierze udział w różnych zajęciach. W szczególności lubi zajęcia plastyczne. Wczesnym popołudniem wraca do domu, gdzie gotuje sobie obiad, oraz poświęca czas na swoje hobby: książki, krzyżówki i sprzątanie. Problemem kobiety jest stan domu, w którym mieszka. Znajduje się w nim stara koza na węgiel, którą jest ogrzewany pokój, w którym przebywa. W domu jest bieżąca woda, jednak tylko zimna. Aby umyć naczynia lub się wykąpać seniorka musi najpierw zagotować wodę. W zimę wody nie ma w ogóle - musi być zakręcana, bo rury nie są przystosowane do niskich temperatur. Zimą pani Marta musi czerpać wodę z ogrodowej studni, jeździ się kąpać do siostry. Seniorka bardzo lubi czytać książki, w szczególności takie, które opowiadają o życiu kobiet w islamskich haremach. Podczas wizyt w bibliotece wypożycza książki w całych siatkach. Dużo czasu poświęca również na oglądanie telewizji, oraz rozwiązywanie krzyżówek. Dużym wsparciem dla seniorki jest siostra z mężem, którzy często odwiedzają kobietę i jej chętnie pomagają w codziennych obowiązkach. Kobieta utrzymuje się ze swojej emerytury, która wynosi 1400 zł. Po odliczeniu opłat i leków w wysokości 551 zł pani Marcie zostaje miesięcznie 849 zł.

Pani Marta potrzebuje:

• Żywności: herbata, kawa, makaron, mąka, mleko, olej, cukier, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, inne (słodycze)
Środków czystości: mydło/żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, inne (ręczniki papierowe), płyny czyszczące (płyn do toalet, do szyb, mleczko do czyszczenia, płyn do podłóg)
Odzieży: Kurtka (Zimowa) Rozmiar: XXL,
Bluza (Przejściowa) Rozmiar: XXL,
Dres (Całoroczny) Rozmiar: XL,
Spodnie (Całoroczne) Rozmiar: XL, Uwagi: dżinsy
Obuwie: - Sportowe: Rozmiar: 40, Uwagi: Pani Marta potrzebuje butów do chodzenia
po ośrodku do którego uczęszcza, buty muszą mieć białe podeszwy.
- Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 40
• Wyposażenia mieszkania: ręczniki (duże, kąpielowe), pościel (160xx200), (poszwy, prześcieradło), poduszka (70x80), elektryczny przepływowy podgrzewacz wody/ piec "koza" na węgiel
Specjalne upominki: kosmetyki, perfumy

Do piątku 8 grudnia będzie można pomóc Pani Marcie. W wyznaczonych miejscach w budynku szkoły oraz przedszkola będzie możliwość przynoszenia potrzebnych produktów oraz wsparcia w postaci finansowej (za zebrane pieniądze kupimy brakujące rzeczy) Skarbonka Szlachetnej Paczki będzie znajdować się przy świetlicy, szatni przedszkolnej oraz w budynku przedszkola.

Liczymy na Państwa ogromne serca i zaangażowanie.

RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO!

Osoby odpowiedzialne: 

Przedszkole:                                                                                 

Monika Janyga

Weronika Manowska

Katarzyna Gąsior

 

Szkoła:

Krzysztof Spyra

Karolina Dziadek

Jolanta Jakut-Klimek

Katarzyna Biela

 

 

 


JSN Epic template designed by JoomlaShine.com