Dni adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni adaptacyjne do przedszkola we wtorek 21.08., w środę 22.08., oraz w czwartek 23.08.2018r. w godzinach od 10.00 do 11.30.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uprzejmie proszę o włączenie się   w wojewódzką akcję pt. „Bezpieczne ferie 2018”.

Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży  poprzez prowadzenie działalności informacyjno – edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

Na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne ferie 2018". Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Akcja potrwa do 26 lutego br.

Podczas "Bezpiecznych ferii 2018" pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego będą przeprowadzali kontrole turnusów figurujących w elektronicznej bazie wypoczynku (http://wypoczynek.men.gov.pl) w trakcie ich trwania.

Zgodnie z ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej do zakresu działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w dziedzinie bieżącego nadzoru sanitarnego należy kontrola przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne między innymi w ośrodkach wypoczynku.

Problemy związane z niewłaściwymi warunkami higieniczno-sanitarnymi w miejscu wypoczynku dzieci i młodzieży należy zgłaszać do właściwych terenowo powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które sprawują nadzór nad warunkami wypoczynku w województwie śląskim.

DANE TELEADRESOWE PSSE