Akcja charytatywna dla fundacji Arkadia 2024

Więcej…

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025

Więcej…

Godziny otwarcia biblioteki

Pracownicy biblioteki

 mgr Lucyna Grygier

Poniedziałek 8:00 - 14:30 
Wtorek 8:00 - 14:30 
Środa 8:00 - 14:00 
Czwartek 8:00 - 14:30 
Piątek 8:00 - 12:30 

Finał Wielkiej Ligi Czytelników – mamy Mistrzów!

Zakończyła się wspaniała zabawa czytelnicza, która trwała od listopada 2019 roku. W tym roku konkurs miał inną formę. Składał się z trzech etapów, a ostatnim etapem były majowe Mistrzostwa Powiatu, które wyłoniły najlepszych czytelników powiatu pszczyńskiego. Z ogromną przyjemnością informuję, że w tym roku nasza szkoła może poszczycić się wspaniałymi czytelnikami, wśród których mamy kilku Mistrzów oraz Wicemistrzów naszego powiatu.Oto oni:
Mistrz Powiatu w klasach 1-4:
Hugo Folwarczny
Mistrzowie Powiatu w klasach 5-8:
Hanna Adamus oraz Maksymilian Paw
I Wicemistrz Powiatu w klasach 1-4:
Jakub Małek
I Wicemistrz Powiatu w klasach 5-8:
Zuzanna Oszek
II Wicemistrz Powiatu w klasach 1-4:
Zofia Jarosz

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, za ich ogromne zaangażowanie, za systematyczność w oddawaniu testów i wspaniałą zabawę. Dziękuję za to, że nie zniechęciliście się, pomimo trudnego okresu i małej ilości czasu na przygotowanie się do półfinału oraz finału konkursu. Wyniki są imponujące, także JESTEŚCIE NAJLEPSI. Cieszę się, że nasza szkoła tworzy wspólnie społeczność aktywnych czytelników i możemy wzajemnie się inspirować do czytania wartościowych książek. Dziękuję za Wasz udział w projekcie. W naszej szkole wzięło w nim udział 59 uczniów oraz 74 dzieci przedszkolnych. W całej Polsce uczestników było 20351.

Podziękowania kieruję również do rodziców, którzy zaangażowali się w projekt i czytali dzieciom książki, pomagali wypełniać testy oraz Pamiętnik Młodego Czytelnika, a także byli wsparciem dla swoich dzieci podczas półfinału i finału konkursu. To między innymi dzięki Wam, nasza szkoła mogła starać się o uzyskanie certyfikatu „Placówki Promującej Czytelnictwo”.

Myślę, że główne cele projektu, którymi są m.in.: kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży; promocja czytelnictwa; tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju; integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne, zostały u nas zrealizowane.

Mam nadzieję na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym i na Wasz aktywny udział w projekcie.

Gratulacje dla Wszystkich!

Wasz bibliotekarz

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com