Szęśliwych i bezpiecznych WAKACJI!

Dyżur wakacyjny 2024

Dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych przez gminę Pszczyna

Więcej…

Link do bazy firm pszczyńskiego Cechu Rzemiosł Różnych.

Być może będzie to przydatne narzędzie do szukania praktyki dla uczniów zainteresowanych nauką w szkole branżowej I stopnia.

 

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Egzamin pełni dwie zasadnicze funkcje:

· określa poziom wykształcenia ogólnego uczniów w zakresie obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych i zapewnia uczniowi, jego rodzicom, nauczycielom oraz władzom oświatowym informację zwrotną na temat tego poziomu wykształcenia;

· zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji, jeżeli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.

Egzamin ósmoklasisty z przedmiotów dodatkowych od roku szkolnego 2021/2022,
przykładowe arkusze egzaminacyjne:

historia

biologia

geografia

fizyka

chemia

1460x616

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/22

Informujemy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/22. Więcej informacji tutaj

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com