Zebranie dla Rodziców

Dyrekcja ZSP w Jankowicach zaprasza na zebranie wszystkich Rodziców uczniów klas I-VIII, które odbędzie się 13 września 2018r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej. Po zebraniu odbędą się spotkania z wychowawcami.
O godz. 18.00 w sali nr 101 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

Zebranie Trójek Grupowych

Dyrekcja ZSP w Jankowicach zaprasza na zebranieTrójek Grupowych które odbędzie się w sali 101 w dniu 13.09.2018 tj. środa o godz.18.00.

Godziny pracy logopedy w oddziałach przedszkolnych

w oddziałach przedszkolnych

mgr Gabriela Skrzypska

(sala nr 300)

8:00 - 9:00 godzina dla rodzica i nauczyciela

Środa 9:00 - 13:00
Czwartek 8:00 - 13:00

Rozwój mowy jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko. Trwa on przez wiele lat i przebiega w indywidualnym rytmie.

Dziecko, które idzie do pierwszej klasy powinno wymawiać wszystkie głoski prawidłowo, mieć bogate słownictwo dotyczące jego życia, otoczenia, umieć budować poprawne pod względem gramatycznym i logicznym zdania.
      Prawidłowa wymowa ma duże znaczenie dla powodzenia w nauce czytania i pisania. Bez względu na przyczynę wystąpienia zaburzeń mowy / wad wymowy należy podjąć jak najwcześniej działania terapeutyczne.

W PRZEDSZKOLU LOGOPEDA:

• Przeprowadza przesiewowe badania logopedyczne na terenie placówki

• Prowadzi terapię indywidualną w formie zajęć logopedycznych

• Zamieszcza na bieżąco informacje nt. terapii logopedycznej i wad wymowy

• Prowadzi indywidualne konsultacje z wychowawcami, z rodzicami, udziela porad

• Organizuje różne konkursy. Biorą w nich udział dzieci uczestniczące w zajęciach logopedycznych

• Przygotowuje pomoce logopedyczne

• Bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych

INFORMACJE OGÓLNE
W zajęciach terapii logopedycznej uczestniczą dzieci typowane na podstawie wyników badań przesiewowych, które przeprowadzane są we wrześniu. Podczas badania sprawdzana jest:
umiejętność budowania wypowiedzi, poprawność artykulacji, stan i sprawność aparatu artykulacyjnego, percepcja słuchowa. Zakwalifikowane dzieci są objęte systematyczną opieką logopedyczną, w ramach której mają odpowiednio profilowany program terapii oraz ustalone terminy zajęć logopedycznych. Zajęcia prowadzone są indywidualnie jeden raz w tygodniu przez 20 min.

Terapia logopedyczna obejmuje ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń wymowy. Oprócz ćwiczeń usprawniających pracę aparatu artykulacyjnego, artykulację i ćwiczeń oddechowych proponowane są ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, poprzez usprawnianie funkcji słuchowych oraz pracy motoryki małej. Terapia w większości przypadków odbywa się poprzez zabawę, bowiem zaangażowanie i zainteresowanie dziecka stwarza większe szanse na osiągnięcie sukcesu. Prowadzona jest do momentu wyeliminowania lub złagodzenia zaburzenia (zaburzeń) stanowiącego powód objęcia ucznia opieką logopedyczną.
Skuteczność terapii logopedycznej i czas jej trwania uzależniony jest od:
- rodzaju wady wymowy lub/i/ zaburzenia mowy,
- rozległości deficytów,
- sprawności aparatu artykulacyjnego,
- systematyczności w uczęszczaniu na zajęcia logopedyczne,
- aktywnego i świadomego udziału zarówno rodzica jak i dziecka w terapii,
- systematyczności w ćwiczeniach z dzieckiem w domu.

Podjęcie efektywnej terapii logopedycznej oznacza konieczność utrwalania uzyskanych efektów w domu. Nawet kilkuminutowe, ale codzienne ćwiczenia dziecka pod okiem rodzica są dużą pomocą i szansą na osiągnięcie sukcesu.

Logopeda  Gabriela Skrzypska