Dni adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni adaptacyjne do przedszkola we wtorek 21.08., w środę 22.08., oraz w czwartek 23.08.2018r. w godzinach od 10.00 do 11.30.

Godziny pracy logopedy w szkole

Logopeda w szkole mgr Aleksandra Śliwka
Poniedziałek 12:00 - 17:00
Wtorek 7:00 - 13.00

W maju zakończył się konkurs logopedyczno-plastycznym zorganizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Jankowicach.

Konkurs adresowany był do wszystkich chętnych uczniów z oddziałów „zerowych” i klas I-III.
Celem konkursu było rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych  z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności, zdolności plastycznych, współpraca logopedy, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych.
Na konkurs należało dostarczyć minimum cztery takie same obrazki (dwie pary) przygotowane na kwadratach 8cm x 8cm. Karty do gry miały przedstawiać różnorodne ilustracje zawierające głoski szeregu szumiącego [sz, ż/rz, cz, dż], syczącego [s, z, c, dz], ciszącego [ś, ź, ć, dź] lub [r],
     W konkursie oprócz uczniów z naszej szkoły udział wzięli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomem oraz drobnymi nagrodami.
Prace na konkurs dostarczyli: Adam Czudek, Hugo Folwarczny, Artur Halbina, Łukasz Halbina, Jakub Małek, Kamil Osiński, Bogusia Utrata, Hubert Żupa, Nikodem Żupa (ZSP w Jankowicach); Hanna Bryła, Małgorzata Filipczuk, Hanna Gazda, Maciej Grzesik, Hanna Korda, Paweł Kurzyca, Szymon Moczydłowski, Kinga Prządka, Tymoteusz Skrobol, Jakub Szczygieł (SP 2 w Pszczynie); Adrian Bocheński, Dominika Zoruk (SP 3 w Pszczynie).
Szczególnie wyróżnieni za pomysłowość, wkład pracy i dużą ilość oddanych obrazków zostali: Adrian Bocheński, Hanna Korda, Jakub Małek i Kinga Prządka.
Uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Gratulujemy talentu oraz wspaniałych efektów Waszej pracy!!!
Zapraszamy do udziału w następnych konkursach w nowym roku szkolnym.
Logopedzi
/redakcja: Aleksandra Śliwka/