XI WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY!

19 maja 2022 r. o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się kolejny WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY.

Więcej…

"W PRZEDSZKOLNEJ KRAINIE" wydanie majowe

przeczytasz TUTAJ

Godziny pracy świetlicy szkolnej

Wychowawcy świetlicy

mgr Jolanta Jakut-Klimek

mgr Magdalena Łowicka

mgr Agnieszka Kowalik-Stania

mgr Agnieszka Maciejok

mgr Katarzyna Prządka

mgr Katarzyna Wojtas

Poniedziałek

6:00 - 17:00

Wtorek 6:00 - 17:00
Środa 6:00 - 17:00
Czwartek 6:00 - 17:00
Piątek 6:00 - 17:00

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzać czas – zarówno przed zajęciami szkolnymi jak i po lekcjach. Tu otacza się uczniów opieką i wspiera we wszelkich sytuacjach w godzinach.

Świetlica przeznaczona jest dla uczniów klas od pierwszych aż do siódmych.
Do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci na wniosek rodziców. Rodzic wypełnia również kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy.
Świetlica będąc integralną częścią szkoły, realizuje jej zadania statutowe, przy czym odbywa się to w inny sposób niż podczas zajęć lekcyjnych. Nauczyciel świetlicy nie jest bowiem zobowiązany do ścisłego przestrzegania programu nauczania. Również pogłębianie, rozszerzenie i utrwalanie wiadomości przebiega w świetlicy inaczej niż w trakcie zajęć lekcyjnych, ponieważ bardziej pobudzana jest wyobraźnia i aktywność intelektualna oraz społeczna dziecka.
Wychowawca świetlicy ma duże możliwości oddziaływania na dzieci. Dzieje się tak, m.in. dlatego, że ma znacznie wyższą, niż w czasie lekcji swobodę w dobieraniu treści i formy zajęć oraz większe możliwości wykorzystywania spontanicznej aktywności uczniów. Daje mu to okazję do wykazania się swoją pomysłowością. Jest to bardzo ciekawe wyzwanie, ale nie zawsze łatwe.

W świetlicy pracują nauczyciele: mgr Jolanta Jakut-Klimek mgr Katarzyna Gąsior oraz mgr Lucyna Przybyła.

Staramy się, aby zajęcia były ciekawe, dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci. Dbamy o wszechstronny rozwój twórczej aktywności dziecka, jego wyobraźni, ekspresji, zdolności. Systematycznie przeprowadzamy zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, umysłowe oraz zabawy integrujące grupę.
Świetlica szkolna składa się z trzech pomieszczeń, w których zgromadzonych jest sporo gier, zabawek, klocków, materiałów papierniczych i przyborów, które ułatwiają nauczycielom prowadzenie wielu ciekawych zajęć plastyczno-technicznych, sportowych, rekreacyjnych, edukacyjno-integracyjnych, konstrukcyjno-manipulacyjnych. Dzieci mają możliwość inicjowania zabaw według własnych zainteresowań i pomysłów oraz spędzania czasu wśród grona kolegów i koleżanek. Natomiast my staramy się aby dzieci przebywające w świetlicy czuły się bezpiecznie, chętnie w niej przebywały, nabywały nowych umiejętności i dobrze się bawiły. Świetlica nasza jest miejscem bardzo kolorowym. Zawdzięcza ona swój wygląd gazetkom ściennym, na których umieszczane są różnobarwne prace dzieci. Gazetki zmieniane są w zależności od pór roku i określonych uroczystości.


Świetlica dla naszych uczniów to nie tylko pomieszczenie, to także drugi dom, w którym dzieci spędzają swój czas.
 
Pozdrawiamy i zapraszamy

Jolanta Jakut-Klimek

Katarzyna Gąsior

Lucyna Przybyła

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com