XI WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY!

19 maja 2022 r. o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się kolejny WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY.

"W PRZEDSZKOLNEJ KRAINIE" wydanie majowe

przeczytasz TUTAJ

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka na pamiątkę uchwalenia najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom - Konwencji o Prawach Dziecka.

Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W wychowaniu przedszkolnym bardzo ważnym elementem jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszenia własnych praw.
Grupa 0B w piątek 19 listopada przyszła do przedszkola ubrana na niebiesko. Kolor niebieski miał symbolizować solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Zajęcia w tym dniu odbyły się pod hasłem: Jestem dzieckiem, mam i znam swoje prawa. W czasie zajęć przedszkolaki odpowiedziały na pytanie „Co to znaczy, że dzieci mają swoje prawa?” Następnie z pomocą ilustracji poznały swoje prawa, a dzięki zabawom z wykorzystaniem tablicy interaktywnej utrwaliły swoje wiadomości.
Podsumowaniem zajęć było zaśpiewanie piosenki o prawach dziecka oraz kolorowanie obrazków ilustrujących te prawa.

red. Joanna Maślorz