Udanych Wakacji!!!

Bezpiecznych wakacji!!!

15W ramach udziału w trzeciej edycji akcji informacyjno - edukacyjnej „WIRUSOOCHRONA” każda grupa przedszkolna w terminie 07-11.03.2022 wzięła udział w #lekcjaHIGIENY.

Działania edukacyjne z dziećmi odbyły się z wykorzystaniem szerokiej bazy pomocy dydaktycznych przygotowanych przez organizatorów akcji i miały na celu:
⁃ wzbogacenie wiedzy oraz nabycie określonych umiejętności z dziedziny zdrowia i higieny: prawidłowa higiena rąk, znajomość podstawowych zasad w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa.
⁃ Wykształcenie postawy prozdrowotnej: podstawowe zasady zdrowego stylu życia - prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna.
⁃ Przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno - zdrowotnych: np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych.

Każda grupa przedszkola wzięła także udział w ćwiczeniach gimnastycznych pod hasłem: „W zdrowym ciele - zdrowy duch!” Ale na tym przedszkolaki nie zakończyły przygody ze sportem. Pod hasłem: „Ruch to zdrowie - każdy przedszkolak Wam to powie!” - dwie grupy zerowe rozpoczęły przygotowania do sportowej rywalizacji podczas XIII Olimpiady Przedszkolaka.

Dzieci przedszkolne w każdej edycji wykazują duże zainteresowanie tematem, relacjonując rodzicom udział w #lekcjaHIGIENY oraz wykonując powierzone zadanie domowe. Tym razem było to rozwiązanie krzyżówki oraz odpowiedź na pytania przygotowane przez organizatorów akcji informacyjno - edukacyjnej „Wirusoochrona”.

Podsumujmy nasze działania edukacyjne zadając pytanie: Co dzieciom dał udział w akcji informacyjno - edukacyjnej „Wirusooochrona”? Odpowiedź brzmi: WIEDZĘ i UMIEJĘTNOŚCI: jak prawidłowo zadbać o siebie i innych oraz co nas wspomaga w budowaniu odporności.

Koordynator: Joanna Maślorz

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com