25Międzynarodowy Dzień Ziemi to okazja do kształtowania nawyków proekologicznych. Jest to także czas na promocje postaw służących dobru naszej planety.

W tym celu dzieci wraz z rodzicami zostały zaangażowane w autorski projekt edukacyjny: „Przydasie” użyteczne i pożyteczne - zastanów się zanim wyrzucisz.
Zadaniem projektowym w domu było wykonanie przedmiotu użytecznego i estetycznego z odpadów przy zastosowaniu różnych technik łączenia i ozdabiania. Wynikiem pracy były bardzo pomysłowe i przede wszystkim ekologiczne nakrycia głowy.

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci, gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie w projekt.
22 kwietnia to Dzień Ziemi - najważniejsze ekologiczne święto. W tym dniu w przedszkolu kolorem przewodnim był kolor zielony, który miał symbolizować nasze starania o piękno planety. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Podsumowaniem Dnia Ziemi było wymyślenie przez każdą z grup hasła promującego ekologię oraz nadanie tytułu ekologicznego „Przydasia”.

Oto hasła wymyślone przez naszych przedszkolaków:

Pszczółki: Każdy przedszkolak wie, że o Ziemię dba się. Wiec bardzo się staramy i za sobą śmieci sprzątamy.

Króliczki: „Segreguj śmieci” - to dziś w modzie - w końcu czas pomóc przyrodzie!

Kangurki: Dbajmy o naturę zbierając makulaturę - nie wrzucajmy jak leci, wszystkiego do śmieci.

Tygryski: Każdemu sercu bliska ochrona środowiska.

Motylki: Wszystkie przedszkolaki o przyrodę dbają, śmieci segregują, wodę oszczędzają.

Biedronki: Małe i duże dzieci wiedza jak segregować śmieci!

0A: Szanuj przyrodę jak swoją urodę.

0B: Eko smyki o planetę dbają! „Przydasie” znają - nic zbędnego nie wyrzucają!

Red. Joanna Maślorz