Przedszkolaki z wizytą w strażackiej remizie OSP w Jankowicach.

W środę 4 maja wszystkie dzieci z przedszkola w Jankowicach wybrały się w odwiedziny do Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach.
Przedszkolaki podczas tej niecodziennej wizyty mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają m.in. w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa.
Dzieci miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i mundur odświętny oraz strój w jaki ubierają się do akcji. Zwiedzały także pomieszczenia znajdujące się w remizie.
Wizyta w straży pożarnej to nie tylko dla dzieci świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała, atrakcyjna forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

Wszystkie przedszkolaki bardzo dziękują Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.

red. Anna Pitlok