7 października w naszym przedszkolu zaroiło się od owoców i warzyw - niczym na straganie zrobiło się kolorowo i głośno.

Wszystko to za sprawą niezwykłego Balu Owocowo-Warzywnego.
Przedszkolaki z grupy „Pszczółki”, „Króliczki”, „Kangurki” i „Tygryski” w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców z wielką niecierpliwością czekały na to wydarzenie. Podczas pokazu mody dzieci zaprezentowały swoje stroje, następnie przy skocznej muzyce do tańca ruszyły jabłuszka, dynie, pomidorki, ogórki, winogrona, truskawki i wiele innych owoców i warzyw.
Wszyscy wspólnie tańczyli do rytmów naszych ulubionych owocowo – warzywnych piosenek. Były pląsy w kółeczkach oraz pociąg owocowo-warzywny.

„Bal owoców i warzyw” to nie tylko dobry pomysł na zachęcenie dzieci do dobrej zabawy, ale także do wyrabiania nawyków zdrowego odżywiania.

Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania przygotowując wspaniałe stroje dla swoich pociech. Wielkie brawa za pomysłowość i zaangażowanie.

Dziś w przedszkolu wielki bal,
Tańczy chyba ze sto par,
Wesoło im gra muzyka.
gruszka z jabłkiem pomyka.

red. Weronika Manowska