26"Jak przyjemnie I wesoło kiedy dynia krąży wkoło. Dynia tu dynia tam dynia krąży tu i tam"

Tak właśnie było dziś i w naszym przedszkolu, pomarańczowe dynie krążyły po wszystkich grupach. Przedszkolaki poznały różne rodzaje dyń ich wygląd, smak, zapach, miały okazję kosztować przetworów i wypieków z dyń. Była to znakomita okazja, aby dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat tego zdrowego warzywa. Zabaw ruchowych oraz tanecznych a także zadań, w której główną bohaterką była dynia, nie było końca. Były kręgle, slalomy, skoki przez dynie, została podawana z rąk do rąk, przeliczana, dzieci porównywały też jej wielkość. Na zakończenie za wspólną zabawę i miło spędzony czas przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, odznaki oraz wzięły udział w sesji zdjęciowej z kolorowymi dyniami. Dzień ten był niezwykle bogaty i obfity w dyniowe atrakcje a obchody tego dnia przyniosły dzieciom wiele zabaw, frajdy i radości.

red. Katarzyna Wojtas