Zebranie dla Rodziców

Dyrekcja ZSP w Jankowicach zaprasza na zebranie wszystkich Rodziców uczniów klas I-VIII, które odbędzie się 13 września 2018r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej. Po zebraniu odbędą się spotkania z wychowawcami.
O godz. 18.00 w sali nr 101 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

Zebranie Trójek Grupowych

Dyrekcja ZSP w Jankowicach zaprasza na zebranieTrójek Grupowych które odbędzie się w sali 101 w dniu 13.09.2018 tj. środa o godz.18.00.

12 maja 2017r. starszaki z grupy „0A” i „OB” pojechały na wycieczkę do Muzeum Miejskiego w Żorach.

W czasie wycieczki dzieci dowiedziały się jak wyglądał dawniej dzień w wiejskiej chałupie. Zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym w pracach domowych tj.: balia, rumpla, magiel, żelazko z duszą, tara. Brały aktywny udział w pracach domowych np. nosiły drewno i węgiel na opał, prały, prasowały, maglowały, pisały na tabliczkach szkolnych, sprawowały opiekę nad młodszym rodzeństwem.
Dużym urozmaiceniem była degustacja chleba ze smalcem. Były tez inne ciekawe atrakcje. Dzieci śledziły losy zwierząt hodowlanych w scence teatralnej, a następnie zostały zaproszone do wspólnych zabaw ruchowo - tanecznych ze śpiewem. Na koniec wykonały wspólnie prosiaczka z bibułki. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał książeczkę do zajęć plastycznych.
Wszystkie starszaki wróciły z wycieczki radosne i szczęśliwe, pełne nowych doświadczeń i przeżyć. W drodze  w powrotnej w autokarze długo dzieliły się swoimi wrażeniami.
Oto jak spędziliśmy dzień w Centrum Edukacji Regionalnej:

/  red. Teresa Szromczyk /