Szczególne podziękowania dla

p. Ani Gotz, p. Ani Stencel, p. Agnieszki Duda, p. Jacka Bałuch, p. Mariusza Stencel,    p. Mateusza Pietryja, p. Wojtka Duroka,
bez których nie byłoby II Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach składa Agnieszka Kowalik-Stania                                     - dyrektor ZSP w Jankowicach

Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

Więcej…

12 maja 2017r. starszaki z grupy „0A” i „OB” pojechały na wycieczkę do Muzeum Miejskiego w Żorach.

W czasie wycieczki dzieci dowiedziały się jak wyglądał dawniej dzień w wiejskiej chałupie. Zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym w pracach domowych tj.: balia, rumpla, magiel, żelazko z duszą, tara. Brały aktywny udział w pracach domowych np. nosiły drewno i węgiel na opał, prały, prasowały, maglowały, pisały na tabliczkach szkolnych, sprawowały opiekę nad młodszym rodzeństwem.
Dużym urozmaiceniem była degustacja chleba ze smalcem. Były tez inne ciekawe atrakcje. Dzieci śledziły losy zwierząt hodowlanych w scence teatralnej, a następnie zostały zaproszone do wspólnych zabaw ruchowo - tanecznych ze śpiewem. Na koniec wykonały wspólnie prosiaczka z bibułki. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał książeczkę do zajęć plastycznych.
Wszystkie starszaki wróciły z wycieczki radosne i szczęśliwe, pełne nowych doświadczeń i przeżyć. W drodze  w powrotnej w autokarze długo dzieliły się swoimi wrażeniami.
Oto jak spędziliśmy dzień w Centrum Edukacji Regionalnej:

/  red. Teresa Szromczyk /

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com