Rekrutacja do klas pierwszych

ZGŁOSZENIE DO KLASY I na rok szkolny 2018/2019

W dniach od 12 do 18 lutego 2018 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej 
nr 15 w ZSP w Jankowicach. Zapisami do Szkoły Podstawowej w Jankowicach objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły.

Więcej…

Rekrutacja do przedszkola 2018

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego nr 19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach  na rok szkolny 2018/2019
Nabór nowych dzieci na wolne miejsca będzie odbywał się elektronicznie. Rodzice powinni zalogować się na stronie: przedszkola-pszczyna.nabory.pl i wypełnić wniosek rekrutacyjny.

Więcej…

12 maja 2017r. starszaki z grupy „0A” i „OB” pojechały na wycieczkę do Muzeum Miejskiego w Żorach.

W czasie wycieczki dzieci dowiedziały się jak wyglądał dawniej dzień w wiejskiej chałupie. Zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym w pracach domowych tj.: balia, rumpla, magiel, żelazko z duszą, tara. Brały aktywny udział w pracach domowych np. nosiły drewno i węgiel na opał, prały, prasowały, maglowały, pisały na tabliczkach szkolnych, sprawowały opiekę nad młodszym rodzeństwem.
Dużym urozmaiceniem była degustacja chleba ze smalcem. Były tez inne ciekawe atrakcje. Dzieci śledziły losy zwierząt hodowlanych w scence teatralnej, a następnie zostały zaproszone do wspólnych zabaw ruchowo - tanecznych ze śpiewem. Na koniec wykonały wspólnie prosiaczka z bibułki. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał książeczkę do zajęć plastycznych.
Wszystkie starszaki wróciły z wycieczki radosne i szczęśliwe, pełne nowych doświadczeń i przeżyć. W drodze  w powrotnej w autokarze długo dzieliły się swoimi wrażeniami.
Oto jak spędziliśmy dzień w Centrum Edukacji Regionalnej:

/  red. Teresa Szromczyk /

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com