Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

To były niesamowite miesiące pełne emocjonalnych doznań. W marcu i kwietniu „Kangurki i dzieci z gr.„0”A z ogromną radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach plastycznych (...)

i zabawach związanych z malarstwem w ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Świat malowany uczuciami”. Trzeci, ostatni cykl dotyczył wiosny. Dzieci poznawały różne dzieła sztuki o tematyce wiosennej, które później próbowały analizować, zwracając swoją  uwagę na kolorystykę, kształty, faktury. Zainspirowane obrazami wielkich artystów– plastyków, same usiłowały wykorzystać zdobytą wiedzę we własnej działalności plastycznej. W różnych formach aktywności twórczej uzewnętrzniały swoje emocje, przeżycia, myśli, radości, smutki a nawet ukryte problemy. Doskonale bawiąc się fantazjowały w poszukiwaniu barw, kształtów, kompozycji i wrażeń. Ich kreatywność, pomysłowość i ekspresyjność sprawiły, że same stawały się małymi twórcami dzieł sztuki. Podczas tworzenia dzieciom towarzyszyły przeróżne emocje. Podczas tych zajęć dzieciaki zawsze doskonale bawiły się. Wiosenne obrazy, rzeźby tworzyły w przeróżnych miejscach i warunkach, nawet w plenerze, gdzie małym twórcom odgłosy przyrody i wiosenny wiatr podpowiadał jak mają wyrazić swoje uczucia, myśli, spostrzeżenia. Dla dzieciaków zawsze najważniejszy był jednak sam proces tworzenia, podczas, którego odczuwały ogromną „frajdę” a później satysfakcję z prezentowania własnego „dzieła”. To były po prostu wspaniałe chwile, niezapomniane artystyczne przeżycia.

/red.: Anna Pitlok i Teresa Szromczyk/