Rekrutacja do klas pierwszych

ZGŁOSZENIE DO KLASY I na rok szkolny 2018/2019

W dniach od 12 do 18 lutego 2018 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej 
nr 15 w ZSP w Jankowicach. Zapisami do Szkoły Podstawowej w Jankowicach objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły.

Więcej…

Rekrutacja do przedszkola 2018

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego nr 19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach  na rok szkolny 2018/2019
Nabór nowych dzieci na wolne miejsca będzie odbywał się elektronicznie. Rodzice powinni zalogować się na stronie: przedszkola-pszczyna.nabory.pl i wypełnić wniosek rekrutacyjny.

Więcej…

Dnia 30 listopada dzieci z grup „Biedronek” i „Motylków” przeniosły się w świat magii i czarów.

W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane za wróżki, czarodziejów, duszki oraz czarownice. Przygotowane dekoracje sali, świece, lampki, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom.
Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż lub który chłopiec, jako pierwszy się ożeni. Nie zabrakło również rzucania grosikiem do miski z wodą, przekłuwania serduszek, wróżb dotyczących przyszłego zawodu, wróżb z kręceniem butelką oraz losowania karteczek z wróżbą dotyczącą nadchodzącej przyszłości.
Najwięcej radości sprawiło dzieciom pojawienie się czarownicy na miotle, która przywiozła im kopertę z zadaniami do wykonania. Przedszkolaki z entuzjazmem rozwiązywały zadania. Dzieliły wyrazy na sylaby, głoskowały, wymieniały rekwizyty czarownic, podawały nazwy bajek, w których występują czarownice oraz rozwiązywały zagadki. Na zakończenie dzieci wspólnie  z paniami, przebranymi za czarownice, przyrządzały magiczną zupę, dodając do niej potrzebne składniki.
Pomiędzy wróżbami „Motylki” i „Biedronki” bawiły się przy skocznej muzyce, tańczyły z balonami oraz paskami bibuły w różnych kolorach, a także uczestniczyły we wspólnych zabawach tj.”Tańczymy lambado”, „chu chua”, „kaczuszki”, „ram zam zam” itp.
Pod koniec zabawy przedszkolaki w sali „Motylków” częstowały się słodkim poczęstunkiem. Andrzejki dostarczyły dzieciom wiele radości i niezwykłych przeżyć.
/red. Monika Słowik/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com