Szczególne podziękowania dla

p. Ani Gotz, p. Ani Stencel, p. Agnieszki Duda, p. Jacka Bałuch, p. Mariusza Stencel,    p. Mateusza Pietryja, p. Wojtka Duroka,
bez których nie byłoby II Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach składa Agnieszka Kowalik-Stania                                     - dyrektor ZSP w Jankowicach

Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

Więcej…

Czekały przedszkolaki, czekały, wyglądały przez okna sal, niecierpliwie spoglądały w stronę drzwi. Nie przyszedł…


Aż do samego obiadu nie przyszedł…
Postanowiły go dzieci poszukać. Kogo? Nie wiecie? No Mikołaja!!!
Poszły do szkoły. A tam – oj, jak pięknie! Wszystko przygotowane, cudnie wystrojone czeka na jego przybycie.

Wołali Świętego wszyscy bardzo głośno. Nawet pani dyrektor i nawet pan naczelnik Wydziału Oświaty pomagali go wołać. Wszystko było gotowe. Dlaczego nie przyjeżdżał?

 

I wtedy niespodziewanie zadzwonił zadzwonił telefon. To Mikołaj dzwonił!

 

 

Dzwonił, że już do nas jedzie, tylko mgła go zaskoczyła i pobłądził. Oj… Ale dzieci są sprytne i zaczęły śpiewać tak głośno i tak radośnie, żeby Mikołaj mógł nas odnaleźć po dźwiękach piosenki. I nagle na salę wtargnęła gęsta mgła, chyba jakąś szparą w drzwiach z tyłu a z tej mgły ... wyjechały sanie, w nich Mikołaj, prezenty a wokół pełno elfów!

 


Wjechał pod scenę a tam czekał już na niego wspaniały tron! Dzieci śpiewały, piszczały i radości nie było końca. Każda grupa zaśpiewała dla niego piosenkę, a on siedział i się uśmiechał, kiwał głową, machał ręką. Wiedział doskonale kto był grzeczny a kto nie – ale prezenty dostało każde dziecko, bo Święty kocha przecież wszystkie dzieci i zawsze wierzy w ich dobre serduszka i w to, że bardzo się starają. Pani dyrektor Agnieszka Kowalik-Stania musiała być bardzo grzeczna, bo jako pierwsza dostała prezent, a zaraz potem pan naczelnik WO Sławomir Kowalski oraz pani zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.

Bardzo strudzony wyjeżdżał od nas Mikołaj, bo tyyyyleeeee prezentów wręczył! Ale chociaż zmęczony, to obiecał, że wróci za rok! Będziemy czekać Mikołaju!


/red. Monika Waleczek/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com