PRZYNIEŚ PLUSZAKA DLA CHOREGO DZIECIAKA

Więcej…

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

Zarządzenie Burmistrza Pszczyny i harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 do pobrania TUTAJ

Czekały przedszkolaki, czekały, wyglądały przez okna sal, niecierpliwie spoglądały w stronę drzwi. Nie przyszedł…


Aż do samego obiadu nie przyszedł…
Postanowiły go dzieci poszukać. Kogo? Nie wiecie? No Mikołaja!!!
Poszły do szkoły. A tam – oj, jak pięknie! Wszystko przygotowane, cudnie wystrojone czeka na jego przybycie.

Wołali Świętego wszyscy bardzo głośno. Nawet pani dyrektor i nawet pan naczelnik Wydziału Oświaty pomagali go wołać. Wszystko było gotowe. Dlaczego nie przyjeżdżał?

 

I wtedy niespodziewanie zadzwonił zadzwonił telefon. To Mikołaj dzwonił!

 

 

Dzwonił, że już do nas jedzie, tylko mgła go zaskoczyła i pobłądził. Oj… Ale dzieci są sprytne i zaczęły śpiewać tak głośno i tak radośnie, żeby Mikołaj mógł nas odnaleźć po dźwiękach piosenki. I nagle na salę wtargnęła gęsta mgła, chyba jakąś szparą w drzwiach z tyłu a z tej mgły ... wyjechały sanie, w nich Mikołaj, prezenty a wokół pełno elfów!

 


Wjechał pod scenę a tam czekał już na niego wspaniały tron! Dzieci śpiewały, piszczały i radości nie było końca. Każda grupa zaśpiewała dla niego piosenkę, a on siedział i się uśmiechał, kiwał głową, machał ręką. Wiedział doskonale kto był grzeczny a kto nie – ale prezenty dostało każde dziecko, bo Święty kocha przecież wszystkie dzieci i zawsze wierzy w ich dobre serduszka i w to, że bardzo się starają. Pani dyrektor Agnieszka Kowalik-Stania musiała być bardzo grzeczna, bo jako pierwsza dostała prezent, a zaraz potem pan naczelnik WO Sławomir Kowalski oraz pani zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.

Bardzo strudzony wyjeżdżał od nas Mikołaj, bo tyyyyleeeee prezentów wręczył! Ale chociaż zmęczony, to obiecał, że wróci za rok! Będziemy czekać Mikołaju!


/red. Monika Waleczek/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com