14 lutego nasze 5 – latki świętowały Walentynki. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji.

Na początku dzieci musiały wykonać zadania matematyczne, aby dowiedzieć się, jakie hasło zostało ukryte pod wynikami. Dzieciaki są bardzo mądre i sprytne, dlatego zadanie to nie przysporzyło im żadnych trudności. Kolejne zadanie polegało na tym, aby prawidłowo dobrać w pary pomieszane postacie z bajek. Następnie dzieci tworzyły pracę plastyczną – walentynkowe serce. Dzieci podzielone były na dwie grupy – grupa chłopców i dziewczynek. Każde dziecko pod okiem pani odbijało swoją dłoń na arkuszu brystolu, tworząc wielkie serce. W tym dniu nie zabrakło oczywiście zabaw przy muzyce. Dzieci tańczyły w parach z balonem tak, aby nie dopuścić do tego, by balon upadł na ziemię. Podsumowaniem zajęć było wręczenie każdemu dziecku serduszka z „magicznego drzewka szczęścia”. Na odwrocie serduszka każdy miał wypisane dobre cechy, którymi wyróżnia się na co dzień. Nie obyło się również bez wręczenia walentynek.  Każde dziecko dzień wcześniej przygotowało swoją walentynkę, aby móc wręczyć ją osobie, którą darzy szczególną sympatią. Najwięcej walentynek otrzymali: Paulinka z grupy Motylków i Kordian z grupy „Biedronek”. Na zakończenie wspólnych zabaw walentynkowych na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Iwona Mucha
Monika Słowik