Szczególne podziękowania dla

p. Ani Gotz, p. Ani Stencel, p. Agnieszki Duda, p. Jacka Bałuch, p. Mariusza Stencel,    p. Mateusza Pietryja, p. Wojtka Duroka,
bez których nie byłoby II Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach składa Agnieszka Kowalik-Stania                                     - dyrektor ZSP w Jankowicach

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni adaptacyjne do przedszkola we wtorek 21.08., w środę 22.08., oraz w czwartek 23.08.2018r. w godzinach od 10.00 do 11.30.

Wszystkie koty są wspaniałe,
Te ogromne i te małe:
Tygrys- żółty w czarne pasy,
Ryś- przemierzający lasy (…)
Każdy z nich jest bardzo dziki,
Więc je tylko oglądamy
I z daleka podziwiamy.
A głaskamy te domowe
Małe kotki pokojowe!!!
(K. Nowicka „Niesforny Kotek)

 

Dnia 20.02.2018r ( tj. wtorek) dzieci z grup „Motylków” i „Biedronek” obchodziły nietypowe Święto – Światowy Dzień Kota, który przypada 17.02.2018r..
W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane za koty.
Celem zajęć było: przybliżenie dzieciom historii powstania kotów oraz zwrócenie uwagi na znaczenie kotów w życiu człowieka, jak również budzenie sympatii do nich; dostarczenie dzieciom radości ze wspólnego spotkania oraz udziałem w zabawach muzyczno – ruchowych o kotach.
Na początku imprezy każdy przedszkolak otrzymał od kota Filemona i Bonifacego bilet do „kociej krainy”. By się do niej dostać , każdy uczestnik zabawy musiał przejść przez magiczny tunel. W krainie tej czekało na dzieci wiele atrakcji .
Pierwszą z nich była inscenizacja wiersza pt. „Chory Kotek” S. Jachowicza w wykonaniu pań: Iwony i Moniki. Dzieci poznały różne ciekawostki dotyczące kotów i ich kociego świata.
Kolejną atrakcją w tym dniu były kocie konkurencje m. in. picie mleka przez słomkę, rozwiązywanie zagadek o kotach i uczestniczenie w zabawie muzyczno-ruchowej „Kotki dwa”. Dzieci bawiły się również przy piosenkach ”Cztery rude koty”, „Dzień Kota”- w wykonaniu telewizyjnego „Budzika”, znanego z programów dla dzieci z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz uczestniczyły w zabawie muzyczno-ruchowej „Uciekaj myszko do dziury”. Imprezę zakończyło wykonywanie przez dzieci deseru -„Kota” przy użyciu wafli, czekolady , dżemu., paluszków i czekoladowych kulek.
Iwona Mucha
Monika Słowik

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com