Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

Wszystkie koty są wspaniałe,
Te ogromne i te małe:
Tygrys- żółty w czarne pasy,
Ryś- przemierzający lasy (…)
Każdy z nich jest bardzo dziki,
Więc je tylko oglądamy
I z daleka podziwiamy.
A głaskamy te domowe
Małe kotki pokojowe!!!
(K. Nowicka „Niesforny Kotek)

Dnia 20.02.2018r ( tj. wtorek) dzieci z grup „Motylków” i „Biedronek” obchodziły nietypowe Święto – Światowy Dzień Kota, który przypada 17.02.2018r..
W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane za koty.
Celem zajęć było: przybliżenie dzieciom historii powstania kotów oraz zwrócenie uwagi na znaczenie kotów w życiu człowieka, jak również budzenie sympatii do nich; dostarczenie dzieciom radości ze wspólnego spotkania oraz udziałem w zabawach muzyczno – ruchowych o kotach.
Na początku imprezy każdy przedszkolak otrzymał od kota Filemona i Bonifacego bilet do „kociej krainy”. By się do niej dostać , każdy uczestnik zabawy musiał przejść przez magiczny tunel. W krainie tej czekało na dzieci wiele atrakcji .
Pierwszą z nich była inscenizacja wiersza pt. „Chory Kotek” S. Jachowicza w wykonaniu pań: Iwony i Moniki. Dzieci poznały różne ciekawostki dotyczące kotów i ich kociego świata.
Kolejną atrakcją w tym dniu były kocie konkurencje m. in. picie mleka przez słomkę, rozwiązywanie zagadek o kotach i uczestniczenie w zabawie muzyczno-ruchowej „Kotki dwa”. Dzieci bawiły się również przy piosenkach ”Cztery rude koty”, „Dzień Kota”- w wykonaniu telewizyjnego „Budzika”, znanego z programów dla dzieci z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz uczestniczyły w zabawie muzyczno-ruchowej „Uciekaj myszko do dziury”. Imprezę zakończyło wykonywanie przez dzieci deseru -„Kota” przy użyciu wafli, czekolady , dżemu., paluszków i czekoladowych kulek.
Iwona Mucha
Monika Słowik