Szczególne podziękowania dla

p. Ani Gotz, p. Ani Stencel, p. Agnieszki Duda, p. Jacka Bałuch, p. Mariusza Stencel,    p. Mateusza Pietryja, p. Wojtka Duroka,
bez których nie byłoby II Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach składa Agnieszka Kowalik-Stania                                     - dyrektor ZSP w Jankowicach

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni adaptacyjne do przedszkola we wtorek 21.08., w środę 22.08., oraz w czwartek 23.08.2018r. w godzinach od 10.00 do 11.30.

To był dzień pełen muzycznych wrażeń. Dzieci z grupy „0a” i „0b”z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w kolejnych spotkaniu z muzyką - zajęciach i zabawach muzycznych w ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Muzyka jest dobra na wszystko”.

Drugi cykl tematyczny dotyczył zimy. Dzieci doskonale radziły sobie z rozwiązaniem różnego rodzaju zagadkami (obrazkowymi, dźwiękowymi, słownymi). Wspólnie też tworzyły opowieść zimową. Podczas spotkania dzieci poprzez różnego rodzaju działania twórcze „tworzyły zimową muzykę”. W rytmach zimowych piosenek tańczyły z białymi wstążkami, stukały rękami i nogami w krę lodową – kartki papieru, były też zimowym wiatrem dmuchającym w śnieżynki - płatki kosmetyczne, które później kołysały z zimowym wiatrem na chuście animacyjnej. Podczas spotkania dzieci wykazały się świetnym słuchem, wokalem oraz pamięcią odtwórczą poprzez wspólne śpiewanie wielu piosenek o tematyce zimowej. Wielką atrakcją  dla dzieci były kolorowe, migające światła imitujące zorzę polarną, która w połączeniu z piosenką o psotnej zimie „porwała” dzieci to tańca. Największą jednak frajdą była bitwa śnieżkami (kulami papierowymi). Dzieciaki „szalały” z radości.  Na pamiątkę tych wspaniałych muzycznych doznań dzieci później tworzyły własne „dzieła” plastyczne. Powstałe prace „Zimowe obrazki” można podziwiać w galerii na korytarzach szkoły. To były dla wszystkich wspaniałe, niezapomniane artystyczne przeżycia.

Anna Pitlok i Teresa Szromczyk

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com