Dni adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni adaptacyjne do przedszkola we wtorek 21.08., w środę 22.08., oraz w czwartek 23.08.2018r. w godzinach od 10.00 do 11.30.

To był dzień pełen muzycznych wrażeń. Dzieci z grupy „0a” i „0b”z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w kolejnych spotkaniu z muzyką - zajęciach i zabawach muzycznych w ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Muzyka jest dobra na wszystko”.

Drugi cykl tematyczny dotyczył zimy. Dzieci doskonale radziły sobie z rozwiązaniem różnego rodzaju zagadkami (obrazkowymi, dźwiękowymi, słownymi). Wspólnie też tworzyły opowieść zimową. Podczas spotkania dzieci poprzez różnego rodzaju działania twórcze „tworzyły zimową muzykę”. W rytmach zimowych piosenek tańczyły z białymi wstążkami, stukały rękami i nogami w krę lodową – kartki papieru, były też zimowym wiatrem dmuchającym w śnieżynki - płatki kosmetyczne, które później kołysały z zimowym wiatrem na chuście animacyjnej. Podczas spotkania dzieci wykazały się świetnym słuchem, wokalem oraz pamięcią odtwórczą poprzez wspólne śpiewanie wielu piosenek o tematyce zimowej. Wielką atrakcją  dla dzieci były kolorowe, migające światła imitujące zorzę polarną, która w połączeniu z piosenką o psotnej zimie „porwała” dzieci to tańca. Największą jednak frajdą była bitwa śnieżkami (kulami papierowymi). Dzieciaki „szalały” z radości.  Na pamiątkę tych wspaniałych muzycznych doznań dzieci później tworzyły własne „dzieła” plastyczne. Powstałe prace „Zimowe obrazki” można podziwiać w galerii na korytarzach szkoły. To były dla wszystkich wspaniałe, niezapomniane artystyczne przeżycia.

Anna Pitlok i Teresa Szromczyk