Dni adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni adaptacyjne do przedszkola we wtorek 21.08., w środę 22.08., oraz w czwartek 23.08.2018r. w godzinach od 10.00 do 11.30.

Przedszkolaki z grup „Motylków” i „Biedronek” obchodziły wyjątkowe Święto - Dzień Dinozaura.

Dzieci w skupieniu i z dużym zainteresowaniem obejrzały prezentacje multimedialną prezentującą poszczególne gatunki dinozaurów oraz słuchały o tym, jak wyglądały, kiedy żyły i dlaczego wyginęły te zwierzęta.
Wychowankowie pracując w grupach rozwiązywały zadania przygotowane przez dinozaura -Dyzia, który napisał do nich list.
Przedszkolaki wcieliły się w dinozaury naśladując ich odgłosy, układały puzzle, rozwiązywały zadania matematyczne. Nie zabrakło również aktywności ruchowej, podczas której dzieci, choć na kilka chwil przemieniły się w dinozaury.
Dużo emocji i radości dostarczyło dzieciom sprawdzenie się w roli archeologów i odszukiwanie gadów ukrytych w piasku przy użyciu pędzelków.
Uwieńczeniem całego dnia było grupowe stworzenie makiety „Jurajskiego Parku” i umieszczenie w nich wcześniej wykonanych przez nich dinozaurów.

/Monika Słowik/