Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem do rozbudzania zainteresowań czytelniczych.

W dniu 23 maja 2018 roku dzieci 6 - letnie z grupy ,,0a’’ i ,,0b” gościły pracujące w Bibliotece w Jankowicach. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami oraz rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki.
Panie bibliotekarki w przystępny sposób przedstawiła zasady wypożyczania książek oraz korzystania z innych zasobów biblioteki. Dzieci zapoznały się z wyglądem karty czytelnika, dowiedziały się jak należy dbać o książki. Panie zwracały uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki. Wszystkie dzieci też zostały zaproszone do biblioteki. Dzieci otrzymały niespodziankę: zakładkę do książki, kartę czytelnika oraz kolorowe naklejki.
Ponadto panie bibliotekarki przywiozły ze sobą mnóstwo ciekawych i kolorowych książek, które dzieci mogły obejrzeć i wysłuchać fragmentów znanych bajek, czytanych przez zaproszonych gości oraz chętne dzieci. Starszaki były bardzo zadowolone. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy.

/red.: Anna Pitlok, Teresa Szromczyk/