INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Dyrektor ZSP w Jankowicach informuje, że podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe dla klas I – VIII kupuje szkoła z dotacji podręcznikowej. Podręczniki zostaną wypożyczone uczniom z biblioteki szkolnej, a zeszyty ćwiczeń przekazane we wrześniu 2019r. Rodzice zobowiązani są do wyposażenia uczniów jedynie w podręczniki i zeszyty ćwiczeń do przedmiotu religia.

Wykaz podręczników z religii

Więcej…

DNI OTWARTE

Dyrektor ZSP w Jankowicach serdecznie zaprasza Rodziców i Przedszkolaków na DNI OTWARTE, które odbędą się w dniach 27 oraz 28 sierpnia 2019r. w godz. 10.30 - 11.45 w budynku przedszkola.

W dniu 14 maja 2019r. przedszkolaki wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach, aby poznać pracę strażaka.

Podczas spotkania strażacy zaznajomili dzieci z różnymi ciekawostkami dotyczącymi ich pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, sprzątają połamane przez wichury drzewa oraz są wzywani do wypadków, nie tylko samochodowych. Dzieci miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji.  Największe zainteresowanie wzbudził oczywiście wóz strażacki. Dzieci nie tylko mogły pooglądać prawdziwy wóz strażacki z bliska, ale również w nim usiąść, co było największą frajdą dla wszystkich. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie wizytą w straży. Za ciekawe spotkanie dzieci podziękowały strażakom śpiewając wspólnie piosenkę „Pali się!”. Wizyta ta z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Red. Karolina Dziadek

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com