W pierwszym tygodniu października w grupach „Biedronek” i „O a” było smacznie, a przede wszystkim zdrowo!

Z myślą o owocowych witaminkach, dzieci z obu grup postanowiły zrobić pyszną sałatkę owocową. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Przedszkolaki odpowiednio przygotowane do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji.
Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny. Nie tylko ręce ale również owoce należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

red.Katarzyna Biela
Monika Słowik