XI WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY!

19 maja 2022 r. o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się kolejny WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY.

Więcej…

"W PRZEDSZKOLNEJ KRAINIE" wydanie majowe

przeczytasz TUTAJ

Wtorek, 26.10.2021r.  niby zwykły dzień… a jednak nie! 

W naszej szkole królowała dynia. Dynia na słodko- w przepysznych wypiekach (ciasta, ciasteczka, babeczki, serniczki), dynia na ciepło (zupa z dyni), dynia w słoiku (przetwory), dynia na policzku (kreatywne rysunki), dynia  na głowie – ot, fantazja uczniowska… I oczywiście pomarańczowe kreacje. PUMPKIN DAY 2021.  
Skąd pomysł? Nauka języka obcego (np. j. angielskiego) to nie tylko wkuwanie słówek i uczenie się łatwej, ale jednak zawiłej gramatyki. Nauka o wydarzeniach kulturowych związanych z krajami anglojęzycznymi jest nieodłącznym elementem poszerzania kompetencji językowych. A skoro w Stanach Zjednoczonych jest takie święto, to „Why not?” – można sobie przybliżyć kulturę amerykańską, a zarazem i język angielski w dosyć przyjemny sposób. W USA 26.10. to właśnie święto dyni (National Pumpkin Day).
Dodatkowymi atutami  takiej imprezy są: zapoznawanie uczniów z elementami zdrowego odżywania, wspólna zabawa – integracja zespołu uczniów, dzielenie się z innymi. Samo dobro!
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych uczniów, rodziców i nauczycieli! Było kolorowo, wesoło, zdrowo, dyniowo i słodko! Zobaczcie sami:

https://youtu.be/j86Bw2Xhz-I

red. Anna Myk

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com