Udanych Wakacji!!!

Bezpiecznych wakacji!!!

 

W dniu 11 maja uczniowie klas 7, udali się wraz z opiekunami, na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Na miejscu czekały na nas przeróżne turystyczne atrakcje, które zostały nam zaprezentowane przez przewodników. Zwiedziliśmy muzeum z fascynującymi eksponatami. Zjechaliśmy windą do kopalnianych podziemi. Spacerowaliśmy korytarzami i chodnikami. Dla wielu z nas, ze względu na ich wysokość, wiązało się to z częstymi kolizjami ze sklepieniem. Oglądaliśmy ekspozycje związane z pracą dawnych górników, a była to praca niezwykle ciężka. Wędrówka śladami Skarbnika i dawnych górników była urozmaicona spływem łodziami trasą zalanej Sztolni Czarnego Pstrąga.
Podczas wycieczki mogliśmy obserwować zaskakująco piękne geologiczne twory natury. Wyrobiska, zwałowiska, urokliwe zakątki niczym z baśni. Poznaliśmy też nieco historię miasta Tarnowskie Góry, które jest położone na północnych krańcach Górnego Śląska miasto od XVI wieku było jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych tej części Europy. 9 lipca 2017 r. podziemia te wraz z systemami odwadniania, infrastrukturą wodociągową, a także licznymi krajobrazami kulturowymi, trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co nasi przewodnicy z wielką dumą powtarzali.
Po nakarmieniu umysłu postanowiliśmy nakarmić ciało, w czym McDonald’s, według młodzieży, nie ma sobie równych.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń i planów na następne wyjazdy, wróciliśmy szczęśliwie do swoich domów.

/red. KS/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com