Udanych Wakacji!!!

Bezpiecznych wakacji!!!

Żywa lekcja wiedzy o społeczeństwie, czyli wizyta jankowickiej młodzieży w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

Na zaproszenie pana Grzegorza Gaży – posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, w dniu 10 maja 2022 r., uczniowie z klas siódmych oraz ósmych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Uczniowie mogli ponarzekać na wczesną pobudkę, ponieważ zbiórka ustalona była na godzinę 5:45... Jednakże uczniowie, opiekunowie, jak również sołtys Jankowic Marek Wojtala, okazali się punktualni, dzięki czemu wyjazd rozpoczął się bez jakiegokolwiek opóźnienia i problemów.
Całej podróży towarzyszyła jednak wielka ciekawość tych szczególnych miejsc naszej Ojczyzny oraz poczucie wyróżnienia, iż to właśnie my tam jedziemy.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu. Trasę zwiedzania rozpoczęliśmy od przejścia podziemnym korytarzem, gdzie mogliśmy zobaczyć wystawę dotyczącą sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych przy ul. Wiejskiej. Pan poseł Grzegorz Gaża był naszym przewodnikiem podczas całej wizyty. Nasi uczniowie poszerzyli wiedzę na temat funkcjonowania naszego parlamentu oraz codziennej pracy posłów i senatorów. Duże wrażenie zrobiła Sala Sejmowa, w której odbywają się debaty i głosowania.
Wycieczkę do Warszawy zwieńczył spacer pod pomnik Wojciecha Korfantego - polskiego przywódcy narodowego Górnego Śląska. Nie mogliśmy również pominąć Łazienek Królewskich, gdzie wśród przepięknej przyrody i architektury odpoczęliśmy przed drogą powrotną do domu.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com