Udanych Wakacji!!!

Bezpiecznych wakacji!!!

 

Zakończyła się wspaniała zabawa czytelnicza, która trwała od listopada 2021 roku. W tym roku konkurs kończył się na etapie wojewódzkim.

Wcześniej, w marcu, nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu, w których nasze drużyny z klas 2-3 oraz 4-6 zajęły III miejsce, zaś drużyna klas 7-8 zajęła miejsce I i tym samym zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbył się 11 maja. W wyniku rywalizacji, nasz zespół w składzie Nikola Utrata, Maksymilian Paw oraz Remigiusz Gregorczyk zajął III miejsce w województwie.


Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, za ich ogromne zaangażowanie, za systematyczność w oddawaniu testów i wspaniałą zabawę. Cieszymy się, że nasza szkoła tworzy wspólnie społeczność aktywnych czytelników i możemy wzajemnie się inspirować do czytania wartościowych książek. Dziękujemy za Wasz udział w projekcie. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy zaangażowali się w projekt i czytali dzieciom książki, pomagali wypełniać testy oraz Pamiętnik Młodego Czytelnika, a także byli wsparciem dla swoich dzieci podczas półfinału i finału konkursu.
Z pewnością główne cele projektu, którymi są m.in.: kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży; promocja czytelnictwa; tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju; integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne, zostały u nas zrealizowane.

Mamy nadzieję na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym i na Wasz aktywny udział w projekcie.

Gratulacje dla Wszystkich!

Lucyna Grygier

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com