PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Więcej…

Bezpiecznych wakacji!!!

Korzystając z dobrodziejstw dzisiejszej technologii nasza szkoła weszła w dwa projekty edukacyjne prowadzone przez uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

Projekt koordynowany był przez szkolnego psychologa p. Beatę Bąk-Ścierską oraz nauczyciela biologii p. Barbarę Ochojską, a prowadzony w ramach lekcji biologii oraz zajęć z wychowawcą. Zajęcia te zostały podzielone na dwa bloki tematyczne:

- Młodzi bez granic,

- Choroby przewlekłe, rzadkie i niepełnosprawności.

Blok pierwszy przeznaczony dla klas starszych dotyczył możliwości rozwoju. Uczennice z liceum inspirowały do rozwoju pokazując młodemu człowiekowi wiele możliwości staży zagranicznych, zachęcając do działania, próbowania swoich sił oraz rozwijania pasji. Mówiły o stypendiach zagranicznych, wymianach międzynarodowych, ciekawych aktywnościach dodatkowych, wolontariatach oraz o konkursach. Uczniowie klas ósmych  z wielkim zaangażowaniem słuchali i poznawali możliwości wielkiego świata stojącego otworem przed nimi.

Drugi projekt zatytułowany  Fullabilities był podróżą do świata cielesności i bólu - celem tych zajęć było szerzenie świadomości społecznej dotyczącej niepełnosprawności, chorób przewlekłych i rzadkich. Uczniowie katowickiego liceum starali się pokazać perspektywę życia osoby, która boryka się każdego dnia z problemami zdrowotnymi.

 Dowiedzieliśmy się się jak przeciwstawiać się stereotypom i stygmatyzacji osób z niepełnosprawnościami oraz w jaki sposób udzielać wsparcia osobom, które zmagają się z takimi trudnościami.

Warsztaty są wyjątkowym projektem stworzonym i organizowanym przez uczniów                                      i pacjentów dla uczniów szkół podstawowych. Ich celem jest podniesienia świadomości i wiedzy na temat możliwości rozwoju i pomocy sobie  oraz innym.

Oba projekty prowadzone były zdalnie poprzez platformę Zoom. Cieszymy się, że nasza szkoła mogła wziąć udział w tak ciekawych i pouczających warsztatach.

red. Barbara Ochojska

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com