W grudniu 2022 r. grupa uczniów z klas 5-8 brała udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Juniorów (organizowanej przez Ministerstwo Edukacji.

Narodowej) oraz Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego (organizowanym przez ZSP w Łące). Oba konkursy miały formę zadań i testów on-line.
W olimpiadzie sześć osób (Hanna Chrapek, Cyprian Janosz, Marcin Mika, Zuzanna Stalmach, Maja Stalmach oraz Filip Pisarek) dotarło do drugiego etapu.
W Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, który w tym roku dotyczył tradycji świątecznych, Cyprian Janosz z klasy 5a zdobył III miejsce w kategorii uczniów klas 5-6, a pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Hania, Maja i Filip także uzyskali znakomite wyniki (4 - 6 miejsce), brakowało im zaledwie 1-2 punkty do miejsc na podium.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.