Akcja charytatywna dla fundacji Arkadia 2024

Więcej…

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025

Więcej…

 

Reprezentanci naszej szkoły: Tomasz Galoch (kl.IVa), Barbara Zięba (kl.Va) i Piotr Chrapek (kl.Va), wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas IV – VI „Na lekcjach rachowania z dziećmi księżnej Daisy”.
Konkurs odbył się 6 października br., a jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie we współpracy z Urzędem Miasta w Pszczynie.
Uczestnicy indywidualnie głowili się nad przygotowanymi przez organizatora zadaniami problemowymi. Były to w większości anegdotyczne zadania z brodą – zadania ze starych, zapomnianych podręczników matematyki, zadania, nad którymi być może głowili się synowie księżnej Daisy. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z ich rozwiązaniem, wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, o czy świadczą uzyskane wyniki.
W kategorii klas czwartych TOMEK GALOCH zajął II miejsce, a PIOTREK CHRAPEK wywalczył I miejsce w kategorii klas piątych. Specjalną nagrodą w konkursie dla zdobywców I–szych miejsc jest jednodniowa wycieczka do Wałbrzycha i taką właśnie nagrodę otrzymał Piotrek.


GRATULUJEMY naszym uczniom osiągniętych w konkursie wyników i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.

 

Red. Regina Pudełko

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com