Akcja charytatywna dla fundacji Arkadia 2024

Więcej…

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025

Więcej…

 

 

Pasowanie na ucznia to ważna uroczystość dla każdego pierwszaka. To pierwszy moment, w którym pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie dołączają do społeczności szkolnej.

Najważniejszym dniem dla klas pierwszych naszej szkoły okazał się poniedziałek 16 października 2023 roku. To właśnie w tym dniu odbyło się wyczekiwane przez najmłodszych uczniów uroczyste ślubowanie klas pierwszych.
W tym szczególnym dniu uczniom klas 1a i 1b towarzyszyli zaproszeni goście: Pani Burmistrz - Magdalena Czernecka, Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach - Agnieszka Kowalik-Stania, wychowawcy oraz Rodzice.
Na początku uroczystości uczniowie przywitali licznie przybyłych gości oraz zaprosili na występ artystyczny. Podczas występu pokazali się z jak najlepszej strony prezentując talenty aktorskie oraz recytatorskie. Całość występu dopełniła oprawa muzyczna - piosenki z repertuaru pierwszoklasisty.
Po części artystycznej nadszedł czas, aby Pani Dyrektor dokonała ceremonii pasowania, wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia pierwszej klasy naszej szkoły".
Na zakończenie tego ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, upominków zasponsorowanych przez Radę Rodziców oraz Burmistrza Pszczyny. Pani Magdalena Czarnecka w ramach działań proekologicznych wręczyła pierwszoklasistom specjalne upominki, w tym bidony, dzięki którym udaje się wyeliminować jednorazowe kubki do napojów.
Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom i legitymację szkolną.

Drodzy Pierwszoklasiści,
jesteście pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Jankowicach, z którą będziecie związani przez najbliższe osiem lat.
Gratulujemy!!!

Wychowawcy klas pierwszych
Beata Kuśka
Joanna Maślorz

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com