Akcja charytatywna dla fundacji Arkadia 2024

Więcej…

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025

Więcej…

 

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania 2023
21 listopada br. w Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania 2023. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: grupa I - klasy 2-3, grupa II - klasy 4-6, grupa III - klasy 7-8, grupa IV - szkoły średnie. Każda z grup czytała inne teksty, były to wiersze Aleksandra Fredry, fragmenty monologów z dramatów Fredry oraz poezja Wisławy Szymborskiej. Podczas wystąpienia jury oceniało technikę czytania, umiejętność interpretacji tekstu literackiego oraz ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Filip Kolarczyk (IIb), Nikodem Kukułka (IIIa), Kamila Kloc (IIIb), Tomasz Galoch (IVa), Nikodem Plewnia (Vc), Zuzanna Drzyżdżok (Vb), Michał Wróbel (VIIb), Michał Kula (VIIIa), Amelia Wieczorek (VIIIa). Wszyscy uczniowie ZSP w Jankowicach pięknie przeczytali wylosowane przez siebie teksty, a dwoje z nich znalazło się w gronie nagrodzonych: Tomasz Galoch otrzymał II miejsce a Nikodem Plewnia - wyróżnienie (kategoria: klasy 4-6). Udział w konkursie był dla naszych uczniów okazją do pokazania swoich talentów, sprawdzenia umiejętności i zdobycia nowych doświadczeń. Gratulujemy sukcesów
i wspaniałych wystąpień!


/Opiekunowie: J. Rozmus-Folek, A. Stalmach, I. Szklanny, L. Przybyła, J. Pietras, M. Waleczek/


JSN Epic template designed by JoomlaShine.com