16 listopada br. w naszej szkole odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu ortograficznego. W etapie szkolnym wzięło udział 17 uczniów z klas V - VI. Uczestnicy szkolnych eliminacji musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym znajomość najważniejszych zasad ortografii.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Stanisław Janus (kl. V b) - I miejsce,

Katarzyna Sikora (kl. VI b) - II miejsce,

Julia Dyrda (kl. VI a) - III miejsce,

Natalia Majnusz (kl. V a) - IV miejsce.

Zdobywcy I i II miejsca reprezentowali naszą szkołę 24 listopada podczas VII Gminnego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro", który odbył się w SP nr 7 w Ćwiklicach.Podczas ortograficznej rywalizacji uczniowie musieli napisać dyktando oraz test wiedzy sprawdzający znajomość poprawnej pisowni.

Reprezentanci ZSP w Jankowicach świetnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi, a Katarzyna Sikora wywalczyła dla naszej szkoły III miejsce - "Brązowe Pióro".

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii podczas eliminacji szkolnych oraz serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu gminnego.

/redakcja: J. Rozmus - Folek, I. Szklanny/