Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów stories/chlebowa_chata_kl-II_maj_2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dnia 10 maja 2017r. klasa IIc, IIIa i IIIb wybrały się wspólnie na wycieczkę do miejscowości  Górki Małe niedaleko Brennej, gdzie mieści się „Chlebowa Chata”.

Wizyta w tak ciekawym miejscu pokazała dzieciom jak żyli nasi przodkowie. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach na których został omówiony proces powstawania masła i twarogu oraz sprzętów do tego wykorzystywanych, ale również dokładnie omówiono pozyskiwanie miodu połączone z pokazem sprzętu pasiecznego. Dzieci również miały okazję zapoznać się z wyglądem i zastosowaniem podstawowych zbóż. Wszystkich bardzo zainteresowała prezentacja maszyn dawniej wykorzystywanych przy uprawie i obróbce ziarna. Dzieci po bardzo atrakcyjnych zajęciach mogły przejść do praktyki. Własnoręcznie formowały i wypiekały podpłomyki, zjadając je z miodem, masłem, smalcem z ziołami (wszystko własnej produkcji) i popijając kawą zbożową z mlekiem. Po degustacji wszyscy mieli sposobność obejrzenia starych traktorów, wozów i maszynach oraz spróbowali młócenia cepami. Wykonując te wszystkie czynności dzieci przekonały się, iż praca w gospodarstwie wcale nie była łatwa. Była to doskonała lekcja dla wszystkich uczestników. A czy wycieczka się podobała? Miny dzieci mówią same za siebie.

/red. Karolina Dziadek/

{gallery}stories/chlebowa_chata_kl-II_maj_2017{/gallery}