Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

III MISTRZOSTWA SZKOŁY W MARSZACH NA ORIENTACJĘ JANKOWICE 2017r.

W  sobotę, 27 maja2017r.,  uczniowie klas IV - VI  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jankowicach wzięli udział w III SZKOLNYM MARSZU NA ORIENTACJĘ . Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 w ośrodku „Nad Dokawą”. Imprezę, jak co roku, przygotowali pan Adam Skoczyński, mistrz Polski w marszach na orientację,  oraz nauczyciele ZSP w Jankowicach - p. Agnieszka  Duda i p. Jacek Bałuch.

Pani Dyrektor, Agnieszka Kowalik - Stania,  przywitała wszystkich uczestników marszu i ogłosiła rozpoczęcie  III  Mistrzostw Szkoły w Marszach na Orientację . Zanim uczniowie ruszyli w teren, zostali zapoznani z regulaminem zawodów oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny.  Otrzymali mapy i karty uczestnika i ruszyli w grupach przygotowaną trasą.

Uczniowie mieli do pokonania drogę długości 3,5 km, wiodącą lasami Szachta i Żorek. Drużyny miały odszukać 14 punktów kontrolnych, odczytując informacje z mapy. Marsz trwał  2 i pół godziny. Nad bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy i nauczyciele.

Na mecie czekał na zawodników poczęstunek- kiełbaski z grilla - ufundowane przez Radę Rodziców.  Czekając na ogłoszenie wyników, dzieci  dzieliły się wrażeniami z wyprawy i bawiły się na świeżym powietrzu.  Na zakończenie ogłoszono zwycięzców marszu i wręczono im nagrody.

Najlepsze wyniki w zawodach uzyskali:
I miejsce – Michalina Kawa, Norbert Furtok, Tomasz Chrobak, Angelika Wysowska (kl. VI b)
II miejsce – Magdalena Hadaś (kl. Va), Magdalena Szklanny,  Zuzanna Gibas, Julia Szklanny (kl. VI a)
III miejsce – Hanna Ziebura, Tomasz Machalica, Jakub Niewiński, Mikołaj Dyrda (kl. V a)

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP w Jankowicach składają serdeczne podziękowania:
głównym organizatorom - panom Adamowi Skoczyńskiemu oraz nauczycielom - pani Agnieszce Duda i panu Jackowi Bałuch.
Gorąco dziękujemy także sponsorom:
- właścicielom ośrodka „Nad Dokawą”- państwu Noga;
- firmom: INSTALBUD, JAPI - BUD,