Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

Dnia 24 października 2017r. klasa 4c wybrała się na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych.

Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach oferowanych przez ośrodek, które przybliżyły im, jak wyglądało życie 50 – 100 lat temu. Dzieci dowiedziały się jak dawniej wyposażone były domy i przydomowe gospodarstwa, co trzeba zrobić, aby z małego ziarenka powstał bochen chleba oraz jak wygląda proces produkcji masła, sera i miodu. Całość pokazu zakończona była degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków ze smalcem, masłem, miodem i kawą zbożową – wszystko domowej roboty.
/red. Jolanta Utrata/