Zebranie dla Rodziców

Dyrekcja ZSP w Jankowicach zaprasza na zebranie wszystkich Rodziców uczniów klas I-VIII, które odbędzie się 13 września 2018r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej. Po zebraniu odbędą się spotkania z wychowawcami.
O godz. 18.00 w sali nr 101 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

Zebranie Trójek Grupowych

Dyrekcja ZSP w Jankowicach zaprasza na zebranieTrójek Grupowych które odbędzie się w sali 101 w dniu 13.09.2018 tj. środa o godz.18.00.

Dnia 3 X 2017r. klasy Va, Vb i IVb wybrały się z opiekunami na wycieczkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W Wadowicach zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca  Świętego Jana Pawła II. W Wadowicach przy ulicy Kościelnej 7 znajduje się kamienica, gdzie 18 maja 1920r. urodził się Karol Wojtyła, syn Emilii i Karola. Przechodziliśmy przez 16 stref Muzeum na czterech kondygnacjach kamienicy poznawaliśmy kolejne etapy życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II: od domu rodzinnego w Wadowicach, gdzie „wszystko się zaczęło”, po dom, którym stał się dla niego cały świat. Ekspozycja opowiadała o człowieku, który dorastając w niewielkim małopolskim miasteczku, uczył się szacunku, dialogu, otwartości i zrozumienia dla innych kultur, pozwalało to odbyć „podróż w czasie” i zrozumieć, jak ważne w życiu Jana Pawła II było pierwszych 18 lat życia spędzonych w Wadowicach.     
Dalej udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, do Sanktuarium Pasyjno Maryjnego, które znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESKO. Tam podziwialiśmy Bazylikę i kaplice na dróżkach. W Sanktuarium Kalwaryjskim byliśmy także w pokoju papieskim, w którym przebywał Jan Paweł II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski.
Wycieczka skłoniła nas do wielu przemyśleń i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.
/red. Karolina Dziadek/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com