Rekrutacja do klas pierwszych

ZGŁOSZENIE DO KLASY I na rok szkolny 2018/2019

W dniach od 12 do 18 lutego 2018 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej 
nr 15 w ZSP w Jankowicach. Zapisami do Szkoły Podstawowej w Jankowicach objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły.

Więcej…

Rekrutacja do przedszkola 2018

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego nr 19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach  na rok szkolny 2018/2019
Nabór nowych dzieci na wolne miejsca będzie odbywał się elektronicznie. Rodzice powinni zalogować się na stronie: przedszkola-pszczyna.nabory.pl i wypełnić wniosek rekrutacyjny.

Więcej…

Dnia 3 X 2017r. klasy Va, Vb i IVb wybrały się z opiekunami na wycieczkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W Wadowicach zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca  Świętego Jana Pawła II. W Wadowicach przy ulicy Kościelnej 7 znajduje się kamienica, gdzie 18 maja 1920r. urodził się Karol Wojtyła, syn Emilii i Karola. Przechodziliśmy przez 16 stref Muzeum na czterech kondygnacjach kamienicy poznawaliśmy kolejne etapy życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II: od domu rodzinnego w Wadowicach, gdzie „wszystko się zaczęło”, po dom, którym stał się dla niego cały świat. Ekspozycja opowiadała o człowieku, który dorastając w niewielkim małopolskim miasteczku, uczył się szacunku, dialogu, otwartości i zrozumienia dla innych kultur, pozwalało to odbyć „podróż w czasie” i zrozumieć, jak ważne w życiu Jana Pawła II było pierwszych 18 lat życia spędzonych w Wadowicach.     
Dalej udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, do Sanktuarium Pasyjno Maryjnego, które znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESKO. Tam podziwialiśmy Bazylikę i kaplice na dróżkach. W Sanktuarium Kalwaryjskim byliśmy także w pokoju papieskim, w którym przebywał Jan Paweł II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski.
Wycieczka skłoniła nas do wielu przemyśleń i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.
/red. Karolina Dziadek/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com