Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

„Nawet jeśli tkwisz od lat w wielkiej trwodze,
Nawet jeśli jest Ci z kimś nie po drodze,
Nawet jeśli strach przed nieznanym plącze nogi.
Idź, zacznij żyć!
Nie wahaj się uczynić pierwszego kroku,
To On początkiem każdej drogi jest.
Masz wiarę w sercu i dobrych ludzi wokół
Dojdziesz daleko, tylko chciej!”

30 października 2017 r. słowa tej pięknej pieśni głośno rozbrzmiewały w Kościele pw. św. Izdydora w Jankowicach, gdzie odbył się tegoroczny Bal Wszystkich Świętych. Na balu gromadzili się wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami. W tym dniu dzieci przebrały się za postaci świętych
i przypomniały nam tych, których życie stało się świadectwem prawdziwej wiary.
Na początku spotkania ksiądz proboszcz, Eugeniusz Chudek, serdecznie powitał wychowanków
i nauczycieli ZSP w Jankowicach. Następnie uczniowie w uroczystym pochodzie złożyli na ołtarzu relikwie świętych. Później wystąpiły dzieci z zerówek z pogodną, pełną entuzjazmu piosenką „Aureola, Aureola!”.  Po występie najmłodszych uczniowie klasy czwartej przedstawili ciekawą scenkę, podczas której poszukiwano odpowiedzi na najważniejsze tego dnia pytanie: „Kim właściwie jest święty?”. Dzieci znalazły przykłady wielu świętych, którzy podobnie jak my, byli zwykłymi, prostymi ludźmi. Działali bez rozgłosu, „a wiara, którą mieli w sercu, sprawiła, że doszli daleko”.
Dalsza część spotkania upłynęła na radosnym śpiewie i wspaniałej zabawie. Na tle barwnej scenerii mogliśmy podziwiać niezwykłe, wzruszające występy przygotowane przez grupy uczniów z różnych klas. Wspólnie spędzony czas sprawił nam wiele radości, bo tak jak napisał ks. Jan Twardowski:  „Jaka to radosna lekcja religii, dostrzegać we wszystkich ludziach chociaż na jedną sekundę - wszystkich świętych”. Listopadowy dzień stał się dla nas cenną nauką wiary i odkrywaniem wyjątkowej tajemnicy - świętości.
Gorąco dziękujemy wszystkim wychowankom za zaangażowanie i aktywny udział w tegorocznym balu, a także rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do szkolnego święta.

/red.J.Kosko, J.Rozmus-Folek/