Rekrutacja do klas pierwszych

ZGŁOSZENIE DO KLASY I na rok szkolny 2018/2019

W dniach od 12 do 18 lutego 2018 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej 
nr 15 w ZSP w Jankowicach. Zapisami do Szkoły Podstawowej w Jankowicach objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły.

Więcej…

Rekrutacja do przedszkola 2018

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego nr 19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach  na rok szkolny 2018/2019
Nabór nowych dzieci na wolne miejsca będzie odbywał się elektronicznie. Rodzice powinni zalogować się na stronie: przedszkola-pszczyna.nabory.pl i wypełnić wniosek rekrutacyjny.

Więcej…

Dzieje się, dzieje... Scenki, historyjki, pogadanki, prace plastyczne i inne... To nasz szkolno-przedszkolny tydzień czystego powietrza w ramach kampanii "NIE DOKARMIAJ SMOGA"

„Latający, niebezpieczny smog”
Zajęcia  w grupie „0A” o tematyce ekologicznej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci. Starszaki szukały odpowiedzi na pytanie: jak powinniśmy postępować, aby zadbać o naszą planetę?  Każdy starszak jest przekonany, że  powinien oszczędzać wodę i energię, powinien segregować śmieci i dbać o czystość środowiska naturalnego. Praca plastyczna wykonana w grupie okazała się dobrym sposobem  na propagowanie zachowań proekologicznych.
/red. Teresa Szromczyk/

DZIECI Z GRUPY „0B” WALCZĄ ZE SMOGIEM
16 i 17 listopada w grupie „0B” tematyka ekologiczna zdominowała zajęcia, a głównie skupiono się na walce z zanieczyszczaniem powietrza. Jednogłośnie dzieci z „0B” stwierdziły, że chcą oddychać świeżym, czystym powietrzem. Porównywały powietrze w parku, lesie, nad morzem czy w górach, gdzie powietrze aż pachnie naturą i jej darami, z powietrzem jakim muszą oddychać, które nie jest takie przyjemne i miłe a przede wszystkim nie jest zdrowe, niestety. 6-latki zastanawiały się także co mogą zrobić, by oddychało nam się lepiej. Pomysłów było mnóstwo min.: segregowanie śmieci, otaczanie domów roślinami, sadzenie drzew, kupowanie plastikowych choinek na święta Bożego Narodzenia oraz namawianie rodziców do korzystania z roweru czy z autobusów aby ogromna ilość samochodów nie wydzielała niepotrzebnych, zabójczych spalin.  Uwieńczeniem zajęć było wykonanie zbiorowej pracy plastycznej.
/red. Anna Pitlok/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com