Szczególne podziękowania dla

p. Ani Gotz, p. Ani Stencel, p. Agnieszki Duda, p. Jacka Bałuch, p. Mariusza Stencel,    p. Mateusza Pietryja, p. Wojtka Duroka,
bez których nie byłoby II Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach składa Agnieszka Kowalik-Stania                                     - dyrektor ZSP w Jankowicach

Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

Więcej…

Dzieje się, dzieje... Scenki, historyjki, pogadanki, prace plastyczne i inne... To nasz szkolno-przedszkolny tydzień czystego powietrza w ramach kampanii "NIE DOKARMIAJ SMOGA"

„Latający, niebezpieczny smog”
Zajęcia  w grupie „0A” o tematyce ekologicznej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci. Starszaki szukały odpowiedzi na pytanie: jak powinniśmy postępować, aby zadbać o naszą planetę?  Każdy starszak jest przekonany, że  powinien oszczędzać wodę i energię, powinien segregować śmieci i dbać o czystość środowiska naturalnego. Praca plastyczna wykonana w grupie okazała się dobrym sposobem  na propagowanie zachowań proekologicznych.
/red. Teresa Szromczyk/

DZIECI Z GRUPY „0B” WALCZĄ ZE SMOGIEM
16 i 17 listopada w grupie „0B” tematyka ekologiczna zdominowała zajęcia, a głównie skupiono się na walce z zanieczyszczaniem powietrza. Jednogłośnie dzieci z „0B” stwierdziły, że chcą oddychać świeżym, czystym powietrzem. Porównywały powietrze w parku, lesie, nad morzem czy w górach, gdzie powietrze aż pachnie naturą i jej darami, z powietrzem jakim muszą oddychać, które nie jest takie przyjemne i miłe a przede wszystkim nie jest zdrowe, niestety. 6-latki zastanawiały się także co mogą zrobić, by oddychało nam się lepiej. Pomysłów było mnóstwo min.: segregowanie śmieci, otaczanie domów roślinami, sadzenie drzew, kupowanie plastikowych choinek na święta Bożego Narodzenia oraz namawianie rodziców do korzystania z roweru czy z autobusów aby ogromna ilość samochodów nie wydzielała niepotrzebnych, zabójczych spalin.  Uwieńczeniem zajęć było wykonanie zbiorowej pracy plastycznej.
/red. Anna Pitlok/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com