Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

Dzieje się, dzieje... Scenki, historyjki, pogadanki, prace plastyczne i inne... To nasz szkolno-przedszkolny tydzień czystego powietrza w ramach kampanii "NIE DOKARMIAJ SMOGA"

„Latający, niebezpieczny smog”
Zajęcia  w grupie „0A” o tematyce ekologicznej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci. Starszaki szukały odpowiedzi na pytanie: jak powinniśmy postępować, aby zadbać o naszą planetę?  Każdy starszak jest przekonany, że  powinien oszczędzać wodę i energię, powinien segregować śmieci i dbać o czystość środowiska naturalnego. Praca plastyczna wykonana w grupie okazała się dobrym sposobem  na propagowanie zachowań proekologicznych.
/red. Teresa Szromczyk/

DZIECI Z GRUPY „0B” WALCZĄ ZE SMOGIEM
16 i 17 listopada w grupie „0B” tematyka ekologiczna zdominowała zajęcia, a głównie skupiono się na walce z zanieczyszczaniem powietrza. Jednogłośnie dzieci z „0B” stwierdziły, że chcą oddychać świeżym, czystym powietrzem. Porównywały powietrze w parku, lesie, nad morzem czy w górach, gdzie powietrze aż pachnie naturą i jej darami, z powietrzem jakim muszą oddychać, które nie jest takie przyjemne i miłe a przede wszystkim nie jest zdrowe, niestety. 6-latki zastanawiały się także co mogą zrobić, by oddychało nam się lepiej. Pomysłów było mnóstwo min.: segregowanie śmieci, otaczanie domów roślinami, sadzenie drzew, kupowanie plastikowych choinek na święta Bożego Narodzenia oraz namawianie rodziców do korzystania z roweru czy z autobusów aby ogromna ilość samochodów nie wydzielała niepotrzebnych, zabójczych spalin.  Uwieńczeniem zajęć było wykonanie zbiorowej pracy plastycznej.
/red. Anna Pitlok/