Dni adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni adaptacyjne do przedszkola we wtorek 21.08., w środę 22.08., oraz w czwartek 23.08.2018r. w godzinach od 10.00 do 11.30.

6 stycznia 2018r. w Misyjnym Dniu Dzieci, nasze domy odwiedzili kolędnicy misyjni (dzieci i młodzież naszej parafii).

W tym roku zostawili w naszych domach pamiątkę w postaci otwartych dłoni. Symbol ten nawiązuje do gestu przekazywania znaku pokoju i gotowości do braterskiej pomocy. Misjonarz nigdy nie zaciska dłoni w pięść, ale wyciąga je otwarte ku drugiemu człowiekowi. Stąd też mali misjonarze przyszli do naszych domów z „sercem na dłoni”. Wstawiali się za swoimi rówieśnikami z Syrii i Libanu, aby żadne dziecko nie cierpiało z powodu zawiści i konfliktów dorosłych. Dlatego jankowickie dzieci wzięły je w obronę.

Dzięki waszej hojności serca zebraliśmy łącznie aż 10377 zł. Ta suma została przekazana za pośrednictwem diecezji Papieskiemu Dziełu Misyjnemu Dzieci (9977 zł) w tym roku dla najmłodszych z Syrii i Libanu oraz Salezjańskiemu Ośrodkowi Misyjnemu Dzieci na wspieraną przez naszą szkołę akcję „Adopcja na odległość” (400 zł).
Wszystkim mieszkańcom składamy pokorne podziękowania za otwarcie serc i drzwi domów. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim odwiedzonym rodzinom za przyjęcie naszych kolędników, za okazane im zaufanie, uwagę i troskę, a przede wszystkim za wszystkie złożone z serca ofiary. Dziękujemy dzieciom i młodzieży naszej szkoły za radosne i bezinteresowne zaangażowanie się w pomoc dla swoich rówieśników w krajach misyjnych. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą życzliwość, obecność
i przepraszamy, jeżeli nie do wszystkich domów udało nam się dotrzeć.

BÓG ZAPŁAĆ !