Dni adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni adaptacyjne do przedszkola we wtorek 21.08., w środę 22.08., oraz w czwartek 23.08.2018r. w godzinach od 10.00 do 11.30.

Dnia 13 marca 2018r. klasy piąte udały się na wycieczkę do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Naszymi opiekunami były: p. Bożena Stuchlik, p. Teresa Mączkowska - Marszałek i p. Anna Pośpiech. Najpierw złożyliśmy wizytę w stacji meteorologicznej, gdzie poznaliśmy przyrządy do pomiaru składników pogody. W Planetarium obejrzeliśmy dwa seanse lekcyjne z astronomicznych podstaw geografii pt. „A jednak się kręci”. Mogliśmy kupić także pamiątki, mapy nieba i kalendarze. Zrobiliśmy również zdjęcia przy pomniku naszego wielkiego astronoma -Mikołaja Kopernika. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Seanse lekcyjne wzbogaciły naszą wiedzę o Układzie Słonecznym, a wizyta w stacji meteorologicznej wyjaśniła nam różne zjawiska pogodowe.
/red. B. Stuchlik/