III RODZINNY BIEG CHARYTATYWNY

Więcej…

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

Zarządzenie Burmistrza Pszczyny i harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 do pobrania TUTAJ

"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji." napisała kiedyś Maria Dąbrowska.

24 października w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie odbył się powiatowy Konkurs Pięknego Czytania przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych oraz ostatniej klasy gimnazjum. Tegoroczna edycja konkursu nie była łatwa, bowiem w związku z obchodami 20-lecia śmierci wybitnego poety, Zbigniewa Herberta, dotyczyła właśnie jego twórczości. Teksty były trudne i z pewnością mało zrozumiałe dla uczniów. Mimo to możemy się poszczycić niemałym sukcesem, bowiem aż troje uczniów naszej szkoły zdobyło w tym konkursie nagrody i wyróżnienia. Bezapelacyjnie, najlepiej wypadł Michał Kolasa, uczeń klasy piątej, który zdeklasował przeciwników doskonałą interpretacją tekstu „Niedźwiedzie”. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Maciejewska, również uczennica klasy piątej, która wspaniale przeczytała utwór, pt. „Gabinet śmiechu”. Naszej szkole przyznano również wyróżnienie. Zdobyła je Nikola Utrata, koleżanka z klasy Michała i Julii, interpretując wiersz „Siódmy anioł”. Uczniów do konkursu przygotowała p. Lucyna Grygier. Wyróżnienia cieszą nas tym bardziej, ponieważ konkurs odbywał się na szczeblu powiatowym. Jury, oprócz techniki czytania: płynności, poprawności artykulacji głosek, dykcji oraz tempa czytania, oceniało również ogólny wyraz artystyczny, czyli mimikę, gest i przede wszystkim kontakt z odbiorcą. Występujący musieli zatem sprawić, żeby widownia wsłuchała się w ich interpretacje utworów Herberta. Na zakończenie jury pogratulowało zwycięzcom, doceniając wysoką frekfencję osób czytających.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i widzimy się podczas pięknego czytania za rok

tekst: Lucyna Grygier

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com