PRZYNIEŚ PLUSZAKA DLA CHOREGO DZIECIAKA

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

Zarządzenie Burmistrza Pszczyny i harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 do pobrania TUTAJ

25 października br. klasy drugie miały okazję zapoznać się z teatrem obrazkowym kamishibai.

Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu. Teatr kamishibai zaprezentowali uczniom podopieczni stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Międzywojnia prowadzonego przez pana Jakuba Pieczkę przy Pszczyńskim Centrum Kultury. Młodzi aktorzy przyjechali do nas, aby przybliżyć dzieciom coraz bardziej popularny w wielu krajach świata teatr. Za pomocą etiud teatralnych, aktorzy przedstawili drugoklasistom wybrane teksty Zbigniewa Herberta. Uczniowie z uwagą słuchali tekstów, a także zadawali pytania o kwestie, których nie rozumieli. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe „takie cosie” – firmową maskotkę stowarzyszenia oraz zakładki do książki.

redakcja: Lucyna Grygier