List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

Zapraszamy do zapoznania się  ztreścią listu TUTAJ

Gorące podziękowania dla najwspanialszej Ekipy Świętego Mikołaja na świecie

Z serca i gorąco dziękujemy:

25 października br. klasy drugie miały okazję zapoznać się z teatrem obrazkowym kamishibai.

Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu. Teatr kamishibai zaprezentowali uczniom podopieczni stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Międzywojnia prowadzonego przez pana Jakuba Pieczkę przy Pszczyńskim Centrum Kultury. Młodzi aktorzy przyjechali do nas, aby przybliżyć dzieciom coraz bardziej popularny w wielu krajach świata teatr. Za pomocą etiud teatralnych, aktorzy przedstawili drugoklasistom wybrane teksty Zbigniewa Herberta. Uczniowie z uwagą słuchali tekstów, a także zadawali pytania o kwestie, których nie rozumieli. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe „takie cosie” – firmową maskotkę stowarzyszenia oraz zakładki do książki.

redakcja: Lucyna Grygier