EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

Szanowni Rodzice!

W dniach 15, 16 oraz 17 kwietnia odbywają się egzaminy ósmoklasisty.

Ze względu na STRAJK oraz na egzaminy ósmoklasistów, które są priorytetem może być problem z zapewnieniem opieki dla dzieci przedszkolnych oraz szkolnych.

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

Zarządzenie Burmistrza Pszczyny i harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 do pobrania TUTAJ

31 października 2018 r. w kościele pw. św. Izydora uczniowie i nauczyciele ZSP w Jankowicach zgromadzili się na Balu Wszystkich Świętych.

Z tej okazji dzieci przebrały się za swoich ulubionych świętych. Barwne stroje i pomysłowe atrybuty przypomniały nam o niezwykłym życiu tych, którzy postanowili pójść za Jezusem.

Na początku uroczystości ksiądz proboszcz, Eugeniusz Chudek, przedstawił krótką historię relikwii obecnych w naszym kościele, po czym uczniowie w uroczystym pochodzie przenieśli je na ołtarz. Następnie dzieci zaprezentowały postacie wybranych świętych, którzy byli ludźmi podobnymi do każdego z nas, mieli tak jak my zalety i wady. Czasami musieli przejść długą drogę, zanim odkryli swoje powołanie. Nie byli ideałami, jednak tym, co ich wyróżniało, były ogromna miłość do Jezusa, odwaga w myśleniu i działaniu oraz wielka chęć czynienia dobra.
Opowieściom o czynach świętych towarzyszyły piosenki religijne i układy taneczne. Dzieci zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy, która stała się naszą modlitwą uwielbienia. Muzyczne występy przygotowane przez uczniów klas młodszych i starszych dostarczyły moc wzruszeń i porwały do wspólnego śpiewu i tańca. W ostatniej części spotkania usłyszeliśmy słowa św. Katarzyny ze Sieny: „Natychmiast - to najlepszy czas do czynienia dobra”. Niech to wezwanie stanie się dla nas zachętą do podążania drogą świętości.
Gorąco dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i aktywny udział w tegorocznym balu, a także rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do szkolnego święta.

/J. Kosko, J. Rozmus - Folek/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com