EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

Szanowni Rodzice!

W dniach 15, 16 oraz 17 kwietnia odbywają się egzaminy ósmoklasisty.

Ze względu na STRAJK oraz na egzaminy ósmoklasistów, które są priorytetem może być problem z zapewnieniem opieki dla dzieci przedszkolnych oraz szkolnych.

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

Zarządzenie Burmistrza Pszczyny i harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 do pobrania TUTAJ

9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Uczniowie klas IV a i IV b w poetyckim spektaklu przedstawili drogę Polaków do niepodległości. Przypomnieli najważniejsze daty i postacie związane z historią naszego narodu. Całość przeplatana była wierszami i pieśniami patriotycznymi. Na scenie także w sposób symboliczny przedstawiono Polskę i jej zaborców.
Dokładnie o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” , bijąc tym samym „Rekord dla Niepodległej”. Była to wspólna akcja śpiewania hymnu narodowego, organizowana przez Ministerstwo Edukacji i Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Wszyscy wykonali czterozwrotkową wersję hymnu – wcześniej nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”.