INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Dyrektor ZSP w Jankowicach informuje, że podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe dla klas I – VIII kupuje szkoła z dotacji podręcznikowej. Podręczniki zostaną wypożyczone uczniom z biblioteki szkolnej, a zeszyty ćwiczeń przekazane we wrześniu 2019r. Rodzice zobowiązani są do wyposażenia uczniów jedynie w podręczniki i zeszyty ćwiczeń do przedmiotu religia.

Wykaz podręczników z religii

DNI OTWARTE

Dyrektor ZSP w Jankowicach serdecznie zaprasza Rodziców i Przedszkolaków na DNI OTWARTE, które odbędą się w dniach 27 oraz 28 sierpnia 2019r. w godz. 10.30 - 11.45 w budynku przedszkola.

22 listopada nikt w naszej szkole nie chodził głodny.

Uczniowie wszystkich klas, pod opieka nauczycieli, przygotowali w ramach Dnia Zdrowego śniadania kolorowe, pożywne kanapki oraz inne zdrowe pyszności. Na głównym korytarzu wystawiono stół na którym zagościły domowej roboty dżemy, konfitury i miód oraz zdrowe przekąski w postaci orzechów, rodzynek, suszonych owoców, itp. Pobliskie piekarnie U Jarka i U Kądzielnika podarowały szkole bochenki świeżego, pachnącego chleba. Przygotowaniem stoiska zajęły się uczennice klasy VIa, a jego obsługą zajęły się dziewczyny z klasy VIIIa. Podczas przerw wszyscy chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje BMI w gabinecie szkolnej pielęgniarki. Ponadto klasy wraz z nauczycielami uczestniczyły w pogadance pani dietetyk Barbary Filak, która opowiedziała nam o zasadach zdrowego odżywiania. Spotkanie to odbyło się w ramach Projektu Zdrowie, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Kochasz? Odważ się na zmiany”., mającej na celu walkę z otyłością u dzieci i młodzieży. Ostatnim elementem Dnia Zdrowego Śniadania było przygotowanie przez każdą klasę talerza z pysznymi kanapkami i dzielenie się przygotowanym jedzeniem. Koordynatorkami akcji były pani pedagog Anna Pośpiech i szkolny psycholog Beata Bąk-Ścierska.