Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach informuje, że

- mając na uwadze przekazane przez związki zawodowe informacje - począwszy od 8 kwietnia 2019 roku zaplanowany został na terenie całego kraju, w tym Gminy Pszczyna, strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i przedszkoli, który objąć ma również naszą placówkę, a czego następstwem może być konieczność odwołania zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Dyrektor zobowiązany jest zapewnić dzieciom w czasie strajku niezbędną opiekę, co najprawdopodobniej możliwe będzie wyłącznie w formie zajęć grupowych zorganizowanych wspólnie dla uczniów wszystkich oddziałów. Mając na uwadze  nadzwyczajne okoliczności, Dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym, na bieżąco monitorować będzie sytuację i podejmować  wszelkie możliwe decyzję oraz działania związane z zapewnieniem dzieciom/uczniom należytej opieki w trakcie strajku.