INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Dyrektor ZSP w Jankowicach informuje, że podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe dla klas I – VIII kupuje szkoła z dotacji podręcznikowej. Podręczniki zostaną wypożyczone uczniom z biblioteki szkolnej, a zeszyty ćwiczeń przekazane we wrześniu 2019r. Rodzice zobowiązani są do wyposażenia uczniów jedynie w podręczniki i zeszyty ćwiczeń do przedmiotu religia.

Wykaz podręczników z religii

DNI OTWARTE

Dyrektor ZSP w Jankowicach serdecznie zaprasza Rodziców i Przedszkolaków na DNI OTWARTE, które odbędą się w dniach 27 oraz 28 sierpnia 2019r. w godz. 10.30 - 11.45 w budynku przedszkola.

55925703 620550195039524 8349117729923399680 n

2 kwietnia to światowy dzień Świadomości Autyzmu.

Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Autyzm to całościowe zaburzenie rozwojowe, o podłożu neurologicznym, które ingeruje od wewnątrz w całą osobowość człowieka. Nieprawidłowości rozwoju zauważalne są

w takich sferach rozwoju jak: mowa, komunikacja, kompetencje społeczne, rozwój emocjonalny, poznawczy oraz ruchowy.

Autyzm diagnozowany jest najczęściej w okresie dzieciństwa. Szansą na samodzielność dla dzieci z autyzmem jest wczesna diagnoza oraz systematyczna terapia. Każde dziecko z autyzmem jest inne, a nieprawidłowości oraz stopień ich natężenia w poszczególnych sferach jest zróżnicowany u poszczególnych dzieci.

Wcześnie podjęta terapia skupiająca się na kształtowaniu umiejętności dziecka, których rozwój nie przebiega prawidłowo, umożliwia oraz ułatwia integrację dziecka w grupie rówieśniczej oraz funkcjonowanie w codziennym jego życiu.

Autyzm to jeden z najpoważniejszych zdrowotnych problemów cywilizacyjnych świata, lecz świadomość społeczna dotycząca przyczyn, objawów i możliwości leczenia jest wciąż stosunkowo niewielka.

W geście solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm uczniowie i pracownicy naszej szkoły zadbali o niebieski kolor swojej garderoby – bo niebieski to właśnie kolor autyzmu. Ponadto wychowawcy poszczególnych klas poszerzyli wiedzę uczniów na ten temat.
Podczas lekcji wychowawczych zostały przedstawione dzieciom krótkie filmy opowiadające o osobach dotkniętych autyzmem oraz animacje o tej tematyce.

Opiekunowie akcji:
p. A. Pastor