XI WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY!

19 maja 2022 r. o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się kolejny WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY.

Więcej…

"W PRZEDSZKOLNEJ KRAINIE" wydanie majowe

przeczytasz TUTAJ

W ramach udziału w akcji informacyjno - edukacyjnej „WIRUSOOCHRONA” grupa 0B 7.10.2021 roku wzięła udział w #lekcjaHIGIENY.


Działania edukacyjne przeprowadzone z dziećmi miały na celu:
⁃ Wzbogacenie wiedzy oraz nabycie określonych umiejętności z dziedziny zdrowia i higieny: prawidłowa higiena rąk, znajomość podstawowych zasad w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa.
⁃ Wykształcenie postawy prozdrowotnej: podstawowe zasady zdrowego stylu życia - prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna.
⁃ Przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno - zdrowotnych: np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych.
W czasie zajęć z wirusoochrony przedszkolaki:
⁃ Wysłuchały listu wirusa, w którym wyjaśnia jakie zachowania ludzi wpływają na to, że może się rozprzestrzeniać po świecie i roznosić choroby (ze szczególnym uwzględnieniem grypy i koronawirusa).
⁃ Dowiedziały się jak przenoszą się choroby, dzięki wierszowi Jana Brzechwy pt.: „Katar”.
⁃ Wzięły udział w doświadczeniu „A psik - choroba”, które uzmysłowiło im, z jaką łatwością i szybkością przenoszą się wirusy.
⁃ Dowiedziały się jak zminimalizować przenoszenie się wirusów ( w usystematyzowaniu wiedzy dzieciom pomogły materiały - plakaty, broszury, krzyżówka, piosenka - przygotowane przez organizatorów akcji).
⁃ Zaśpiewały piosenkę pt.: „Mydło i woda - tak się zaczyna WIRUSOOCHRONA”.
⁃ Ćwiczyły prawidłowe mycie rąk według pokazu nauczyciela oraz z wykorzystaniem plakatu szkoła czystych rąk.
⁃ Wzięły udział w zabawie „Uwaga - WIRUS!”
⁃ Wzięły udział w doświadczeniu „Po co nam maseczki?” z którego wyciągnęły wniosek: Dystans społeczny i maseczka pomaga nam zminimalizować zakażenie wirusami.
⁃ Usystematyzowały wiedzę zdobytą w czasie #lekcjaHIGIENY poprzez omówienie mapy mentalnej „WIRUOOCHRONA” czyli jak nie dać się wirusom.
⁃ Wykonały wirusa z wykorzystaniem talerzyków papierowych.
Dzieci przedszkolne wykazały się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem w czasie zajęć, ale również w domach opowiadając rodzicom czego nauczyły się w czasie #lekcjaHIGIENY oraz wykonały zadanie domowe: wspólnie z rodzicami rozwiązali krzyżówkę przygotowaną przez organizatorów akcji informacyjno - edukacyjnej #WIRUSOOCHRONA oraz wykonały pracę plastyczną pt.: „Wirus” z wykorzystaniem gumowej rękawicy oraz innych środków plastycznych. Wykonanym zadaniem domowym przedszkolaki pochwaliły się poprzez komunikator Whats App.
Przeprowadzona akcja pozwoliła dzieciom poznać tak ważne dla naszego zdrowia zasady higieny osobistej oraz konsekwencje jej braku. Po wzięciu udziału w akcji informacyjno - edukacyjnej #WIRUSOOCHRONA oraz udziału #lekcjaHIGIENY zerówka „B” z pewnością prawidłowo zadba o siebie i nie da się wirusom.

Koordynator: Joanna Maślorz

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com